Akcija “Dzejolis uz trotuāra”

Vai vārdi ir citādāk sajūtami, ja ieraugām tos tur, kur nedomājam ieraudzīt? Vai cita vide palīdz tiem aizspraukties garām ikdienas skatiem un aizķert kādu domu? To aicina pārbaudīt Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēni un pedagogi, 12. septembrī Valmierā rīkojot akciju “Dzejolis uz trotuāra”.

No plkst. 10.30 līdz 12.50 dažādās Valmieras vietās, piemēram, pie Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas, pie Valmieras pilsdrupām, pie bāra “Tinte”, Vecpuišu parkā, pie Valmieras Kultūras centra, uz tilta pāri Gaujai, Valmiermuižā u.c., jaunieši uz trotuāra iemūžinās pašu izvēlētas dzejas rindas. Arī vietas izvēlei, kur būs lasāms dzejolis vai tā fragments, ir simboliska nozīme. Tādā veidā jaunieši aicina apstāties un padomāt, par ko ir dzejas rindas un ko tās izsaka.

Šogad dzeja būs ne tikai lasāma. Akciju “Dzejolis uz trotuāra” papildinās dzejas lasījumi dažādās Valmieras vietās, autobusu pieturās un pat autobusos maršrutā “Kocēni”–“Stacija” 11. un 12. klases skolēnu izpildījumā.

Akcija norisināsies jau astoto gadu, rosinot skolēnus lasīt dzeju un piedzīvot citādākas literatūras stundas, kā arī ikvienam satikt savu domu starp dzejas rindām.

Par tradīciju kļuvis arī Dzejas slams – sacensības, kurās jaunie dzejnieki izpilda savus oriģināldarbus auditorijai un žūrijai. Šogad tas notiks 14. septembrī plkst.15.15 Valmieras Valsts ģimnāzijas Svinību zālē.

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux