Bērnu zīmējumu izstāde KARŠ BĒRNU ACĪM…SĀPES UN CERĪBAS

Valmieras pilsētas svētku laikā, no 22. līdz 24.jūlijam aicinām doties uz Jaunatnes centra “Vinda” dārzu (Valmiera, Rīgas iela 42) un aplūkot ukraiņu bērnu zīmējumu izstādi “Karš bērnu acīm.. Sāpes un cerības”.

Ko zīmē evakuēto ģimeņu bērni pirmajā stundā pēc ierašanās Čerkasos? Izstādē ikvienam tiek dota iespēja aplūkot to bērnu zīmējumus, kuri redzēja kara šausmas un kuri, kopā ar vecākiem bija spiesti pamest savas mājas, draugus, ierasto dzīvesveidu un bēgt uz Čerkasu pilsētu.

Zīmējumi tapuši pirmajās stundās pēc tam, kad evakuētās ģimenes ieradās Čerkasu pilsētā, Čerkasu pilsētas domes Humānās palīdzības centrā. Humānās palīdzības saņemšana, konsultācijas, apmešanās vietas reģistrācija – vecāki ir aizņemti ar dokumentu formēšanu, un bērni zīmē.

Zīmēšanas laiks ir no 30 minūtēm līdz stundai. Zīmējumu iespaidi aptver Mariupoli, Severodonecku, Kijivu, Harkivu un citus Ukrainas reģionus, kur iebruka Krievijas karaspēks.

Izstādes mērķis ir pievērst uzmanību karam, kā arī bērnu un viņu ģimeņu psiholoģiskajām problēmām un materiālajām vajadzībām.

Izstādi organizē Čerkasu pilsētas pašvaldība (Ukraina) sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību. Izstādi 22. jūlijā plkst. 18.30 apmeklēs arī Čerkasu pilsētas delegācija.

Pēc Valmieras pilsētas svētkiem zīmējumus paredzēts izstādīt arī citviet Valmieras novadā.

Informāciju sagatavoja: Liene Jakobsone, Valmieras novada pašvaldības ,Kultūras pārvaldes vadītāja vietniece kultūrpolitikas jautājumos

Informāciju sagatavoja: Ginta Gailīte, Valmieras novada pašvaldības, Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas, komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste, tālr. 26312250

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux