Pārgājiens BUDENBROKAS PAVASARIS

22. maijā būs iespēja sajust pavasara iestāšanos, izstaigāt Budenbrokas takas un satikt ar trīs muižas  –  Budenbrokas muižu, Dikļu muižu un Ozolmuižu.

Pārgājiens sāksies Budenbrokas muižā, kur gājēji satiks biedrības “Budenbrokas muiža” pārstāvi, aktīvā tūrisma piekritēju un pārgājiena vadītāju Tomu Treimani, kurš vēlāk arī vedīs pa Budenbrokas takām. Pārgājiens vedīs cauri mežiem Dikļu virzienā, lai sastaptos ar kultūrvēsturiskajiem Dikļiem. Pirmā teātra izrāde latviešu valodā, pirmie dziedāšanas svētki, Dikļu pils komplekss un daudzi citi stāsti. Tālāk cauri mežiem ceļš vedīs Ozolmuižas virzienā. Ozolmuižā būs iespēja iebrist purvā, ejot apkārt lielajam Ozolmuižas ezeram, un nonākot pie pašas kungu ēkas, gājēji varēs ielūkoties kungu ēkas telpās un dzirdēt vēstures stāstus. Pēc atpūtas un pusdienu pauzes, dodoties tālāk, pārgājiena dalībniekiem būs iespēja atrast dižkokus – ozolmuižas liepas un ozolus, Budenbrokas priedi, līdz pārgājiens atvedīs atpakaļ Budenbrokas muižā.

Budenbrokas mužā ikvienam pārgājiena dalībniekam būs iespēja izstaigāt ekskursiju pa muižās telpām un baudīt gardu zupu. Aicinām ikvienu parūpēties par līdzi paņemtu zupas šķīvi un karoti, lai organizatoriem, domājot par vidi, nebūtu jāizmanto vienreizlietojamie trauki.

Dalība pārgājienā pēc iepriekšēja pieteikuma ŠEIT vai zvanot 28644530. Dalības maksa: 10 eur/pers ar kuru tiek nodrošināti pārgājiena organizēšanas izdevumi un Budenbrokas muižas turpmākā attīstība. Tikšanās vieta dalībniekiem – “Budenbroki”, Dikļu pagasts, Valmieras novads.

Informāciju sagatavoja: Toms Treimanis, Biedrība “Budenbrokas muiža”

Budenbrokas pārgājiena afiša
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux