Dzejas dienas Vaidavā

Vaidavas pagasta bibliotēka 9. septembrī plkst. 18.00 Vaidavas Kultūras un amatniecības centrā aicina uz Jānim Porukam veltītu Dzejas dienu pasākumu – tikšanās ar rakstnieci, romāna par rakstnieku J. Poruku “Vendenes lotospuķe” autori Ingu Žoludi, latviešu komponistu solodziesmas ar J. Poruka vārdiem izpildīs soliste Baiba Renerte un pianiste Ilze Kundziņa.

“Dzejas dienas, tāpat kā mūsu folklora un citu mākslas veidu paliekošās izpausmes, jau ir pieskaitāmas latviešu nacionālajiem dārgumiem. Tās nevarēja rasties un ieaugt tukšā vietā vai pēc kāda vadoša rīkojuma no augšas,” tā par Dzejas par dienu būtību pauž Lija Brīdaka.

Nemo, Adagio, Parsifals jeb Jānis Poruks- viens no dižākajiem latviešu rakstniekiem un dzejniekiem, kura radītos tēlus pazīstam jau no bērnības – visiem laba vēlētāja Kukažiņa, Knipskas brašulis Cibiņš, pērļu zvejnieks Ansis, Ziemassvētku sajūtas dzejolī “Balts sniedziņš snieg uz skujiņām”. Romantiķis, sapņotājs, kaislību un pretrunu plosīta personība.

“Dienas grāmata” romānu sērijā “Es esmu…” iznākusī rakstnieces Ingas Žoludes grāmata “Vendenes lotospuķe”, kas veltīta Poruka daiļradei un dzīves kaislībām, kļuvusi par vienu no lasītākajām grāmatām bibliotēku un grāmatnīcu plauktos. Tā ir augsti novērtēta Latvijas Literatūras gada balvas profesionālajā izvērtējumā, izceļot rakstnieces izcilo veikumu rakstniecībā.

 “Romāns par rakstnieku Jāni Poruku ir lielisks literārs trāpījums ar meistarīgi piesātinātu tekstu, elegantu un baudāmu valodu. Uzrakstīts “ar asinīm”, Poruks stāstījumā elpo un dzīvo savu un īstu dzīvi, atklājot, ka rakstniecei ir svarīgs un tuvs, un tas grāmatai piešķir īpašu personiskumu. Iespējams, šis darbs būs viens no desmitgades nozīmīgākajiem sasniegumiem latviešu literatūrā,” tā Ingas Žoludes veikumu novērtējuši žurnāla “Domuzīmes” literārie eksperti.

Dzeja vieno- gadsimtus, cilvēkus, vērtības. Dzeja vieno vārdā un mūzikā.

Ieeja: bez maksas.

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux