Dzejas dienas

Vārds izriet no domas un satiek klausītāja domu, dzeja vieno. Aicinām uz Dzejas dienas norisēm Valmieras novadā!

Tikšanās ar apvienību VEGA

Vega nav tikai zvaigzne Liras zvaigznājā. Katrs savā VEntas un GAujas  krastmalu pilsētā mītošie brālēni Aivars Punkstiņš un Uldis Punkstiņš ik pa laikam satiekas apvienībā “VEGA” un ieskaņo savas dziesmas “par zemi, jūru un zvaigznēm virs tām, par noklusētajām sajūtām”. Abus vieno dziesmas, kuru tematika ir jūra, krasts un tajos esošo cilvēku domu un attiecību atspoguļojums. Albums “Lido, dūja” bija nominēts mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta Mikrofons” kā labākais debijas albums, 2017. gadā iznāca “Tas ir viss, kas pieder man”, bet tagad gādāts par jaunu dziesmu apkopojumu.

Brālēni piedalījušies “Bilžu” un dziesminieku norisēs, viesojušies vairākās Kurzemes un Vidzemes bibliotēkās ar dziesmām, dzeju un Aivara stāstījumu par piedzīvoto pasaules jūrās.

Apvienība VEGA aicina būt par dziesmu un dzejas piepildīta ceļojuma dalībnieku. Tas sāksies Kauguru Kultūras nama zālē 7. septembrī plkst. 14.00, dosimies uz Tobago – senās Kurzemes hercogistes īpašumu tālajā jūrā pie Amerikas krastiem.

Veltījums Jānim Porukam

Vaidavas pagasta bibliotēka 9. septembrī plkst. 18.00 Vaidavas Kultūras un amatniecības centrā aicina uz tikšanos ar rakstnieci Ingu Žoludi. Tā būs Jānim Porukam veltīta Dzejas dienas norise “Izgāja dvēsele pastaigāties”. Programmā – autores lasījumi no grāmatas “Vendenes lotospuķe” un latviešu komponistu solodziesmas ar Jāņa Poruka vārdiem.

Nemo, Adagio, Parsifals jeb Jānis Poruks – viens no dižākajiem latviešu rakstniekiem un dzejniekiem, kura radītos tēlus pazīstam jau no bērnības. Visiem laba vēlētāja Kukažiņa, Knipskas brašulis Cibiņš, pērļu zvejnieks Ansis, Ziemassvētku sajūtas dzejolī “Balts sniedziņš snieg uz skujiņām”. Romantiķis, sapņotājs, kaislību un pretrunu plosīta personība. “Dienas grāmata” romānu sērijā “Es esmu…” iznākusī rakstnieces Ingas Žoludes grāmata “Vendenes lotospuķe” veltīta Poruka daiļradei un dzīves kaislībām. Tā kļuvusi par vienu no pieprasītākajām grāmatām bibliotēku un grāmatnīcu plauktos. Bija nominēta arī Latvijas Literatūras gada balvai, izceļot izcilo veikumu rakstniecībā. “Romāns par rakstnieku Jāni Poruku ir lielisks literārs trāpījums ar meistarīgi piesātinātu tekstu, elegantu un baudāmu valodu. Uzrakstīts “ar asinīm”, Poruks stāstījumā elpo un dzīvo savu un īstu dzīvi, atklājot, ka rakstniecei ir svarīgs un tuvs, un tas grāmatai piešķir īpašu personiskumu. Iespējams, šis darbs būs viens no desmitgades nozīmīgākajiem sasniegumiem latviešu literatūrā,” tā Ingas Žoludes veikumu novērtējuši žurnāla “Domuzīmes” literārie eksperti.

Dzeja vieno gadsimtus, cilvēkus, vērtības. Dzeja vieno vārdā un mūzikā. Norisi bagātinās dziedātāja Baiba Renerte (mecosoprāns) un pianiste Ilze Kundziņa.

Māls, mūzika un ģimene

9. septembrī plkst. 12.00 Mazsalacas pilsētas bibliotēka aicina uz Dzejas dienas norisi “Vārds & Māls” pie keramiķes Lindas Zeltas Skaņkalnes pagasta “Vidusmežos”. Izbraukšana no Mazsalacas ar velosipēdiem plkst.10.00. Dalībniekus lūdzam iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruni 27883490.

11. septembrī plkst. 18.00 Oleru muižā aicinām baudīt brīnišķīgu koncertu “Jēkaba Nīmaņa kvartets Dzeja mūzikā”.

11. septembrī no plkst. 11.00 līdz 16.00 Brenguļu bibliotēkā gaidāma Dzejas dienas norise “Dzejolis Tētim, Opim, Vecamtēvam”.

14. septembrī plkst. 15.00 Rubenes bibliotēkā aicinām tikties ar dzejnieci Nadīnu Liepiņu. Būs iespēja iegādāties dzejnieces grāmatas.

16. septembrī plkst. 18.00 Kocēnu bibliotēkā norisināsies Dzejas dienas sarīkojums “Skumjas ir gudras” kopā ar Raimondu Vazdiku un Elitu Veidemani.

16. septembrī Ēveles Tautas namā aicinām uz tikšanos ar dzejnieci Vitu Upenieci (laiks tiks precizēts).

21. septembrī plkst. 18.00 Naukšēnu pagasta bibliotēkā skanēs dzeja un dziesmas autora Didža Rijnieka izpildījumā.

21. septembrī plkst. 19.00 Zilākalna Kultūras namā koncertuzvedumā “Ārijas Elksnes dzīves melodijas” skanēs Lailas Ilzes Purmalietes un citu autoru dziesmas ar Ārijas Elksnes dzeju, kā arī izskanēs dzejnieces dzīvesstāsti, kas rodami viņas vēstulēs un laika biedru atmiņās.  

23. septembrī plkst. 17.00 Strenču pilsētas bibliotēkā aicinām uz Dzejas dienas muzikālu norisi “Atnāc un nosvini dienu” – tikšanās ar dzejnieci Inesi Toru un dziedātāju Inesi Neretu.

23. septembrī plkst. 17.00  Matīšu Tautas namā uz Dzejas dienas norisi “Gleznas un dzeja. Jāņa Simsona laikabiedru tikšanās” aicina Matīšu pagasta bibliotēka.

Dzejas lasījumi Zilākalnā un Valmierā

Valmieras integrētā bibliotēka aicina uz dzejas lasījumiem 15. septembrī plkst. 16.00–16.45 Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrā un plkst.18.00–19.30 Valmieras bibliotēkā. Dzeju lasīs: Tamāra Skrīna, Juris Helds, Viks, Daina Sirmā, Agnese Rutkēviča, Aivars Ustups un Ivars Šteinbergs, kurš pērn saņēma ikgadējo Dzejas dienu balvu par dzejas krājumu “Strops”. Valmieras bibliotēkā par muzikālo noskaņu rūpēsies akordeonists Māris Rozenfelds. Dzejas lasījumus bibliotēkā būs iespējams klausīties arī tiešraidē bibliotēkas Facebook lapā.

Jāpiemin, ka pirms tam, no plkst. 11.15 līdz 12.15, Valmieras bibliotēkā Ivars Šteinbergs vadīs dzejas meistarklasi jauniešiem. Savukārt Tamāra Skrīna, Juris Helds, Viks, Daina Sirmā, Agnese Rutkēviča un Aivars Ustups tiksies ar bērniem un jauniešiem Valmieras skolās.

Dzejas dienas kārtainā ābolmaize

Pašsacerētas mūzikas, dejas un dzejas festivāls “Dzejas dienu kārtainā ābolmaize” 17. septembrī norisināsies Sēļu muižā. Plkst.13.00–16.00 Sēļu muižas dārza terasē būs Pankūku bārs un dziesmota tikšanās koncertā “Dziesma Tev un man”. Aicinām pieteikties pašsacerēto dziesmu autorus un lauku muzikantus – izpildītājus, kuri muzicē akustiskās mūzikas pavadījumā. Pieteikšanās un plašāka informācija, zvanot pa tālruni 20019452 vai 26321158.

Plkst. 17.00 Lielajā zālē norisināsies dzejniekam Pēterim Jurciņam veltīta dzejas pēcpusdiena “Ceļš vienmēr turpinās”. Dzeju lasīs aktieris Ivo Martinsons, muzicēs Lolita Fussa (elektroniskā noskaņu mūzika) un Lūcija Sičevska (ģitāra), izpildot skaņdarbus ar Pētera Jurciņa vārdiem, kas ataino Latvijas dabas skaistumu un cilvēka ceļu caur to.

Dzeja un mīlestības definīcija

24. septembrī plkst. 14.00 Bērzaines pagasta bibliotēka aicina uz Dzejas dienas norisi “Mīlestības definīcija” Bērzaines Tautas namā. Viesosies dzejniece Madara Gruntmane un ģitārists Māris Šverns. 

Informāciju sagatavoja: Zane Bulmeistare, Valmieras novada pašvaldības, Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece, tālr. 26443410

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux