Dzejas un mūzikas izrāde „Ziemeļnieks”

Atzīmējot dzejnieka un fotogrāfa Jāņa Ziemeļnieka 125. jubileju, 3. decembrī plkst. 19.00 Valmiermuižas alus viesistabā norisināsies Mārtiņa Vilsona dzejas izrāde „Ziemeļnieks”. Dzejas rindas ļaus aizmirst par ikdienas steigu, rosinot padomāt par vērtībām, laiku un mīlestību.

„Ziemeļnieks” ir otrā Mārtiņa Vilsona veidotā latviešu dzejas un mūzikas izrāde. Ziemeļnieks – multimākslinieks (dzejnieks un arī fotogrāfs) – 21. gs. radoša jauna cilvēka prototips, kas apsteidza savu laiku. Ziemeļnieka 125. jubilejas gadā tiek akcentēts patiesais vērtību nezūdamības likums dzīvē un mākslā.

Daļa lasītāju Ziemeļnieka dzeju dēvē par depresīvu, tomēr ir lasījuši, sajūsminājušies un raudājuši līdz ar viņu – par to, ka mīlestība paiet, ka mēs nemākam būt uzticīgi viens otram, ka „laimi” meklējam lietās, kur tā nevar būt. Par to, ka nemākam degt. Nemākam atdoties un sīknaudā izmainām mīlestību. Par sapņu un ilgu piepildījumu, kas paliek tāls un neaizsniedzams. Ziemeļnieks aicina uz pasauli ar augstākiem ideāliem, tīrākām vērtībām.

Cilvēka prāts pieņem to, kur viņš atpazīst sevi. Mārtiņa Vilsona dzejas interpretācija un pasniegšanas veids dzeju dara saprotamu un aktuālu visplašākajai auditorijai. Jura Kulakova un Svena Vilsona mūzika šaubīgos un nedrošos prātus atver emocionālam līdzpārdzīvojumam.

Skatītāji un klausītāji tiks vesti aizraujošā ceļojumā pāri ikdienībai. Mūsu un Ziemeļnieka laikam ir vairākas paralēles un, tikai apzinot un izvērtējot pagātni, mēs varam izprast savu tagadni. Tas attiecas kā uz katru indivīdu, tā arī uz valsti un sabiedrību kopumā. Dzejas izrādē „Ziemeļnieks” piedalās Mārtiņš Vilsons, Svens Vilsons(ģitāra) un Gustavs Vilsons (kontrabass).

Izrādi piepilda dziesmas un mūzika. Jura Kulakova dziesmas ar Jāņa Ziemeļnieka dzeju no cikla „Ētera odējs” (2008) un Svena Vilsona kompozīcijas.

Pasākums norisināsies Valmiermuižas alus viesistabā šaurā lokā un mājīgā atmosfērā.

Biļetes iegādājamas: Bezrindas.lv.

Rīko: Vilsons Production un Valmiermuižas kultūras biedrība. Atbalsta: Valmiermuižas alus darītava, GARDU MUTI zelteris un Mayra.

Plašākai informācijai: Valmiermuižas kultūras biedrība, [email protected], tālr. nr.: 27337798.

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux