Eiropas BMX čempionāts

25. un 26. jūnijā Māra Štromberga BMX trasē “Valmiera” pulcēsies Eiropas spēcīgākie BMX sportisti, lai noskaidrotu labākos Eiropas kausa 11. un 12. posma uzvarētājus. Uz starta izies labākie pašmāju atlēti, un elites sacensībās būs iespēja atkal klātienē redzēt pasaules klases braucējus. Viņu vidū būs arī māsas Smuldersas no Nīderlandes – Laura uzvarēja 2019. gadā Valmierā piedzīvotājā Eiropas čempionātā, savukārt viņas jaunākā māsa Merela pērn notikušajās Tokijas Olimpiskajās spēlēs izcīnīja bronzu.

“2019. gadā Valmierai kā BMX dzimtenei un olimpisko čempionu kalvei Latvijā bija gods attaisnot Eiropas Riteņbraukšanas savienība (UEC) piešķirtās tiesības rīkot Eiropas BMX čempionātu jaunajā, starptautiskajiem standartiem atbilstošajā BMX trasē. Pēc pandēmijas raisītās pauzes ir laiks Valmierai atkal kļūt par iedvesmas avotu, jaunu BMX sasniegumu un starptautisku BMX sporta notikumu epicentru,” lai klātienē baudītu augstākā līmeņa BMX sportu, uz Valmieru no 23. līdz 25. jūnijam aicina Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Latvijas BMX saimi pārstāvēs gandrīz 200 sportistu, un viennozīmīgi ar vislielāko interesi tiek gaidītas sacensības elites ieskaitē vīriešiem un sievietēm, kurās Latviju pārstāvēs pašmāju spēcīgākie sportisti – attiecīgi Kristers Krīgers, Helvijs Babris un Mikus Strazdiņš, kā arī Vineta Pētersone. Savukārt U-23 kategorijā uz starta izies Rinalds Jānis Kārkliņš, Edvards Glāzers un Emīls Edvards Liberts. Ar lielām cerībām tiek gaidītas arī junioru sacensības vīriešiem un sievietēm, kurās savu spēku šosezon jau apliecinājuši tādi Latvijas sportisti kā Kārlis Pedraudzis, Veronika Stūriška, Mārtiņš Emīls Treimanis, Līva Lizete Glāzere, tāpat arī Mārtiņš Zadraks, Dāvis Jānis Elbrets un Noa Rafaels Laake. Savukārt Eiropas kausa sacensībās Challange klasēs, kurās drīkst piedalīties sportisti vecumā no septiņiem gadiem, kopumā uzvarētāji tiks noskaidroti 24 ieskaišu grupās puišiem, meitenēm un krūzeru kategorijās.

Ieejas biļešu cena vienas dienas apmeklējumam noteikta 5 eiro apmērā, un tās būs iespējams iegādāties sacensību norises vietā. Jāatzīmē, ka bērniem vecumā līdz 12 gadiem ieskaitot, pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti ieeja sacensībās ir bez maksas.

Eiropas BMX Kausa sacensības rīko Latvijas Riteņbraukšanas federācija sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību, Valmieras Olimpisko centru un klubu “MŠA/Valmieras puikas”.

Informāciju sagatavoja: Kristīne Melece, Valmieras novada pašvaldības, Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja, Mob.tālr.: 26553317

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux