Ērģeļu koncertu cikls SIRDSBALSS

31. jūlijā plkst. 15:30 aicinām uz koncertu Ēveles baznīcā.

“Sirdsbalss” – tā ir tikšanās mūzikā piecās dažādās Valmieras novada baznīcās. Vijolniece Maija Ozola un ērģelniece Līga Ivāne izveidojušas katrai baznīcai un tās ērģelēm piemērotu koncertprogrammu, aicinot iepazīt Valmieras novada sakrālās vērtības. 4. maijā kuplā klausītāju lokā koncerts izskanējis Strenču ev. lut. baznīcā pie novada vismazākajām, vien 5 reģistru ērģelēm. 26. jūlijā – Annu dienā – koncertēsim Mazsalacas Sv. Annas baznīcā, kur ērģelēm nepieciešama palīdzība, lai tās atgūtu visas savas skanīgās balsis. 31. jūlijā un 6. augustā Ēvelē un Matīšos gan ļausim ērģelēm gavilēt visās krāsās, jo te simtpiecdesmitgadīgie instrumenti ir izturējuši laika pārbaudi un arī laikus apkopti. Noslēdzošais koncerts skanēs 2. oktobrī pie novada vecākajām ērģelēm Trikātā, kur Augusta Martina  1867. gadā būvētās ērģeles gandrīz pilnībā saglabājušas visas oriģinālās detaļas un spēcīgo un vitālo skanējumu.

Maija Ozola un Līga Ivāne ir kolēģes Valmieras Mūzikas skolā, kur Maija māca vijoļspēli, bet Līga – klavieru un ērģeļu spēli. Abas mūziķes regulāri koncertē gan solo, gan kopā ar citiem mūziķiem dažādos sastāvos gan Latvijā, gan ārzemēs.

Visu piecu koncertu ciklu atbalsta Valmieras novada pašvaldība; tehnisko atbalstu sniedz biedrība “Valmierai. Mūzikai. Kultūrai.”  Ieeja koncertos par ziedojumu dievnamam.

Pasākuma afiša
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux