Iepazīsti senču rokdarbu mākslu Bērzaines Tautas namā

7. aprīlī plkst. 13.00 Bērzaines Tautas namā atklās biedrības “Mans tautastērps” rokdarbu izstādi  “Vizēt viz mūs` pūriņis”, pēc izstādes atklāšanas notiks meistarklase “Tamborētas dvieļu galu mežģīnes”. Lai pieteiktos dalībai meistarklasē, līdz 3. aprīlim elektroniski ir jāaizpilda pieteikuma anketa ej.uz/rokdarbumeistarklase. Iepriekšēja pieteikšanās meistarklasei ir obligāta, jo vietu skaits ir ierobežots (grupā līdz 15 personām).

Par izstādi

“Mūsdienās reti kura meita tautās dodas ar savu pūra lādi, un pūra pielocīšana vairs nav obligāta dzīves sastāvdaļa. Lai arī biedrībā “Mans tautastērps” ar pūra pielocīšanu nebūtu nekādu bēdu, šoreiz lemts palūkoties senākos krājumos – kādus rokdarbus darinājušas mūsu mammas, vecmāmiņas, krustmāmiņas un citas dzimtas sievietes. Katram rokdarbam ir stāsts, ko izstāstīt, un katrai rokdarbu darinātājai ir savs dzīves stāsts, un arī katrai no mums ir stāsts par to visu kopā. Kopā ar galdautiņu, spilvendrānu un citiem senču uzticētajiem rokdarbiem pūrā esam saņēmušas arī dzīvesziņu, kādu prasmi, degsmi vai interesi. Nāciet skatīties, kas saglabājies mūsu pūra lādēs!” tā biedrības “Mans tautastēprs” dalībnieces, aicinot apmeklēt rokdarbu izstādi.

Izstāde būs apskatāma no 7. aprīļa līdz 7. maijam.  

Par meistarklasi

Savukārt pēc izstādes atklāšanas Bērzaines Tautas namā (no plkst. 14.30 līdz 17.30) interesenti aicināti piedalīties meistarklasē “Tamborētas dvieļu galu mežģīnes”, lai pētītu, lasītu un rakstītu seno mežģīņu rakstus.

Meistarklasi vadīs meistare Ilze Buivida, lietišķās mākslas studijas “Sauldare” saimniece, un biedrība “Mans tautastērps.

Meistarklases programmā:

  • “Goda dvieļa stāsts” – dvieļu galu rotājumi;
  • “Ievingrinām zīmuli” – tehniskais zīmējums;
  • “Ievingrinām tamboradatu” – tamborēšanas tehnika, knifiņi.

Uz meistarklasi līdzi jāņem tamboradata – ļoti smalka (nr. 0,65, 0,75 līdz nr. 1) un labi sagrodots kokvilnas diegs (no Nr. 10 līdz Nr. 50), ļoti smalkām mežģīnēm nepieciešams arī ļoti smalks diegs ~ 40. numura spolīšu diega biezums. Tomēr, ja uz meistarklasi nav iespējams ierasties ar savu tamboradatu un diegu, vajadzīgais tiks nodrošināts.

Meistarklase ir bez maksas.

Izstāde un meistarklase tiek organizēta ar Valmieras novada pašvaldības atbalstu.

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux