Imanta Lancmaņa gleznu izstādes atklāšana

Valmieras muzejā 31. martā plkst. 16.00 atklās Imanta Lancmaņa gleznu izstādi.

Valmieras muzeja Izstāžu nama abos stāvos būs izvietoti darbi vairākās tematikās – darbi par Bībeles tēmu un Ozolu cikls. Savu vietu radīs arī ainavas un klusās dabas. Mākslinieks intensīvi turpināja strādāt ar tēmu “Nāves deja”, šie darbi plašākai publikai tika atrādīti šā gada 17. februārī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā. Šajā nedēļā darbi ceļo arī uz Valmieru.

Imanta Lancmaņa vārds saistās ar Rundāles pili un viņa devumu tās atjaunošanā, taču viņa aizraušanās līdzās vēl citām ar kultūru un tās izkopšanu saistītām jomām ir glezniecība. Imants Lancmanis savu mākslu dēvē par konceptuālo romantismu, kurā caurvijas izpratne par vecmeistaru mantojumu, par dabu un kurā nozīmīga loma ir paša mākslinieka piedzīvotajam. Māksliniekam glezniecība ir saviļņojošs un vienlaikus sevis izzinošs process, kurā viņš glezno lietas, kas saista un aizrauj.

Izstādē eksponēti Imanta Lancmaņa darbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, topošā Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja, Rundāles pils muzeja, Ināras Teterevas un mākslinieka privātkolekcijas.

Izstāde būs skatāma līdz 31. maijam.

Informāciju sagatavoja:
Valmieras muzejs

Foto: Imants Lancmanis. Spīganu deja mākoņos brīdī, kad krīvs sāk upurēšanu, bet mūki dodas procesijā par godu Sv. Jānim Kristītājam 1210. gada 24. jūnijā. 2021. Audekls, eļļa. LNMM kolekcija. Foto: Ints Lūsis

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux