Izstādes “Laika dārzs” atvēršana

6.aprīlī plkst. 13.00 Valmieras muzeja Izstāžu namā atvērs mākslinieču Birutas Jansones, Antras Galzones, Gitas Sirmās un Lailas Stradas darbu izstādi “Laika dārzs”. Tā skatāma līdz 29. maijam.

“Laiks vienmēr virzās uz priekšu. Laiks neapstājas un to nevar pagriezt atpakaļ. Uz ceļa dažādos laikos esam satikušās, kādu brīdi gājušas blakus, tad ceļš ir sazarojies, katra ir devusies pa savu ceļu savā laikā, līdz ceļi atkal krustojušies. Laiks mūs ir atvedis šeit un tagad. Dārzā mēs visas četras esam atkal satikušās, lai dalītos ar savu laika redzējumu,” stāsta mākslinieces.

“Katra strādājam individuāli “Laika dārza” tēmā – ļaujamies fantāzijai un ideju realizēšanai, neietekmējoties cita no citas, tāpēc interesanti, ka, ejot šos dažādos dārza ceļus, satiekamies vienuviet izstāžu zālē,” stāsta Antra Galzone.

“Ir izvēle – klausīties apkārt esošajās negācijās vai ieklausīties cerībā. Man gribētos likt vienādības zīmi: daba = sieviete, dabas varenība = sievietes iekšējā pasaule, saules gaisma = sievietes spēks,” tā Gita Sirmā.

“Dārza tēma ir neizsmeļama. Mums katrai ir atšķirīgs dārzs, ir iespaidi par pasaules dārziem. Šobrīd mani piesaista raupjuma apvienojums ar smalkumu. Šķūnis, pļava, nedaudz mežonīgs dārzs. Tautasdziesmas,” stāsta Laila Strada.

“Laiks mūs – Antru Galzoni, Gitu Sirmo, Lailu Stradu un Birutu Jansoni – ir atvedis šeit un tagad – Valmieras muzejā 2024. gada pavasarī. Dārzā mēs visas četras esam atkal satikušās, lai dalītos ar savu laika redzējumu.”

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux