Jauno vēsturnieku zinātniskie lasījumi VIII

24. un 25. novembrī Valmieras muzejā, kā arī attālināti (saites ZOOM platformai iespējams iegūt, rakstot uz [email protected]) norisināsies konference “Jauno vēsturnieku zinātniskie lasījumi VIII”. Vēstures studenti un topošie zinātnieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas prezentēs savus jaunākos pētījumus. Aicināts ikviens interesents.

Tēmu loks būs gan tematiski, gan hronoloģiskā tvērumā plašs: arheoloģiskās liecības, historiogrāfijas jautājumi, 20. gadsimta diplomātiskie, kultūras un sociālās vēstures jautājumi. Konferences programma skatāma Valmieras muzeja mājaslapā valmierasmuzejs.lv un muzeja Facebook lapā. Interesenti aicināti noklausīties visus priekšlasījumus vai arī sev interesējošo.

Ieguvums ar paliekošu vērtību ir rakstu krājums latviešu un angļu valodā, kas sagatavots pēc katras konferences. Tas pieejams Latvijas Universitātes datubāzē un Valmieras muzeja mājaslapas sadaļā “Pētniecība”.

Starptautisko konferenci “Jauno vēsturnieku zinātniskie lasījumi VIII” rīko LU Latvijas vēstures institūts un Valmieras muzejs sadarbībā ar Vitauta Dižā Universitāti Kauņā, Lietuvas Vēstures institūtu un Tartu universitātes Vēstures un arheoloģijas institūtu. Tā Valmierā norisināsies jau astoto reizi, dodot iespēju attīstīt akadēmiskās prasmes, prezentējot savu pētījumu rezultātus, uzzināt par citu kolēģu pētnieciskajām interesēm, kā arī iegūt pieredzējušu vēsturnieku ieteikumus.

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux