Jautrītei Putniņai veltīts jauno pianistu konkurss

25.janvārī no plkst. 11.00 Valmieras Kultūras centrā norisināsies pianistei Jautrītei Putniņai veltītais jauno pianistu konkurss. Klausīties konkursa dalībnieku uzstāšanos aicināts ikviens interesents.

Katrs dalībnieks atskaņos trīs skaņdarbus: klasicisma laikmeta izvērstas formas skaņdarbu (vecākās vecumgrupas audzēkņi – klasicisma vai romantisma laikmeta sonātes pirmo daļu), dalībnieka pārstāvētās valsts komponista skaņdarbu un brīvas izvēles skaņdarbu (vecākās vecumgrupas audzēkņi – brīvas izvēles virtuozu skaņdarbu vai virtuozu koncertetīdi).

“Konkurss ir nopietns, taču uzstāšanās jaunajiem pianistiem izaugsmei ir ļoti svarīga, lai stiprinātu prasmes un trenētu muzicēšanu skatītāju priekšā. Protams, pandēmijas laiks mūs ir ietekmējis, taču atgriežamies ierastajās sliedēs un turpinām darbu. Jaunajiem pianistiem Latvijas mērogā ir iespēja augt dažādu mūzikas skolu rīkotajos augsta līmeņa pianistu konkursos. Valmiera ir pazīstama ar konkursu, kas nes izcilās pianistes Jautrītes Putniņas vārdu. Viņu atceramies gan talanta dēļ, gan prasmes strādāt ar bērniem dēļ, iedvesmojot viņus un aicinot nepazaudēt īpašo dzirksti,” stāsta Aira Rulle, Valmieras Mūzikas skolas Taustiņinstrumentu kopas vadītāja.

Šogad konkursā piedalīsies 24 dalībnieki (vecumā no astoņiem līdz 16 gadiem) no Valmieras Mūzikas skolas, Ādažu Mākslas un mūzikas skolas, Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skolas, Rūjienas Mūzikas skolas, Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolas, Rīgas Doma kora skolas, Mārupes Mūzikas un mākslas skolas, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas, Babītes Mūzikas skolas, Arvīda Žilinska Jēkabpils Mūzikas skolas, Pāvula Jurjāna Mūzikas skolas un Rae Hobby School (Igaunija).

Žūrijā būs Juris Kalnciems, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors, Klavieru katedras vadītājs, Toms Ostrovskis, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētais profesors, Izpildītājmākslas nodaļas vadītājs, un Mihkels Polls, Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas klavieru vecākais lektors un Mūzikas interpretācijas nodaļas galvenais koordinators.

Valmierā Starptautiskajam jauno pianistu konkursam ir senas saknes. Godinot izcilo pianisti, valmierieti Jautrīti Putniņu, šis būs jau ceturtais gads, kad konkurss veltīts viņas piemiņai.

Konkursa mērķis ir attīstīt jauno pianistu profesionālās prasmes un uzstāšanās kultūru klavierspēlē, sekmēt jauno pianistu interesi par mūziku, papildināt pedagoģisko un koncertrepertuāru, kā arī sekmēt pieredzes apmaiņu starp Latvijas un ārvalstu mūzikas skolām.

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux