Koncertprogramma APRÈS UN RÊVE jeb PĒC SAPŅA

8. jūlijā plkst. 20:00 aicinām baudīt flautas un arfas kamermūziku Mujānu Biedrības nama īpašajā akustikā!

Šī ir nebijusi iespēja Valmieras un Vidzemes klausītājiem dzirdēt divas izcilas kamermūzikas izpildītājas – flautisti Ditu Krenbergu un arfisti – Dārtu Tisenkopfu-Muselli, kas apvienojušās koncertprogrammā “Après un rêve” jeb “Pēc sapņa”.

Klausītājus priecēs smalka franču mūzikas izlase “Après un rêve” jeb “Pēc sapņa”; tāds pats nosaukums rotā arī vienu no programmas skaņdarbiem, Gabriela Forē dziesmu, kas vēsta par sapņa saldumu un skaudro atmošanos dzīves realitātē. Viens no apjomīgākajiem programmas skaņdarbiem būs Kamila Sensānsa virtuozā un daudzkrāsainā “Fantāzija”, pasaules izcilāko interpretu iemīļots darbs, kas gan Latvijā izskan nepelnīti reti. Ļausimies “Fantāzijai”! Tā rakstīta, autoram esot Itālijā, un veltīta divām māsām – vijolniecei un arfistei, taču, vijoli aizstājot ar flautu, skaņdarbs iegūst pavisam citus toņus un, mūziķu prāt, šī versija ir itin veiksmīga, jo ļauj vēl organiskāk veidoties tembrālai sarunai starp instrumentiem. Savukārt Marka Bertomjē “Piecās niansēs” flauta un arfa izspēlēs īstu vasaras pilnbrieda idilli, patētiskas noskaņas mīsies ar vieglprātību, tropiski eksotiska nakts ar maigu saullēktu. Kā jau vasarā! Programmas centrā gan flauta, gan arfa uzmirdzēs kā solo instrumenti  Kloda Debisī darbos – “Sīrinkss” un “Mazais ganiņš”. Mūziķes atskaņos arī citus izcilus, klausītājiem labi zināmus franču romantisma un impresionisma darbus, ko pagaidām paturēsim noslēpumā!

Par mūziķiem:
Dita Krenberga flautas spēli apguvusi Latvijas Mūzikas akadēmijā pedagoga Imanta Sneibja klasē, kā arī pie pasaulslaveniem flautistiem Dž. Golveja un A. Nikolē. Dita piedalījusies Bostonas simfoniskā orķestra kursos Tenglvudas Mūzikas centrā no 1989. līdz 1990. gadam. Tur flautiste sadarbojusies ar mūzikas pasaules autoritātēm – Leonardu Bernsteinu, Seidži Ozavu, Džefriju Teitu, Jo Jo Ma u.c.. Dita Krenberga ir vairāku prestižu mūzikas konkursu laureāte: 11 gadu vecumā viņa ieguva Starptautiskā ierakstu konkursa Concertino Praha 80 laureātes un jaunākās dalībnieces titulu; 1982. gadā – 1. vietu Starpre publikāniskajā pūtēju konkursā Sauļos, Lietuvā; 1988. gadā – Grand Prix un Zelta medaļu 34. Marijas Kanalsas Starptautiskajā mūzikas konkursā Barselonā, Spānijā; 1991. gadā kļuva par Starptautiskā konkursa „Prāgas pavasaris” laureāti; 1992. gadā – par 48. CIEM konkursa diplomandi Ženēvā, Šveicē. Dita Krenberga kā soliste un kamermūziķe koncertē gan Latvijā, gan Eiropā, ASV un Japānā. No 2006. – 2018.gadam Dita Krenberga ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra flautu grupas koncertmeistare. No 2018.gada E. Dārziņa mūzikas skolas flautas spēles pedagoģe. No 2011.gada Dita Krenberga ir P.Vaska fonda locekle. 1995.gadā iznāca Ditas Krenbergas pirmais solo albums, savukārt 2007.gadā kopā ar pianisti levu Ošu izdots CD “Laikmeta ainavas”. Dita Krenberga saņēmusi divas Latvijas Lielās mūzikas balvas – 2000.gadā “Par izciliem sasniegumiem izpildītājmākslā”  un 2017.gadā – kategorijā “Gada koncerts”; par P. Vaska Flautas Koncerta atskaņojumu. 2009.gadā Dita Krenberga saņēma valsts augstāko apbalvojumu – Triju zvaigžņu ordeni “Par spilgtu devumu mūzikā un nopelniem Latvijas vārda popularizēšanā pasaulē”.

Dārta Tisenkopfa – Muselli 2018. gadā ar izcilību ieguvusi maģistra diplomu ar specializāciju arfas spēlē Permas konservatorijā pie profesores Emanuela Degli Esposti. Specializējusies arī baroka lautas spēlē pie profesora Gian Luca Lastraioli. Regulāri koncertē kā soliste un kamermūziķe, popularizējot savu instrumentu šajos mūzikas žanros Latvijā. Kopš 2019. gada janvāra darbojas Liepājas Simfoniskā Orķestra sastāvā. Mūziķe guvusi atzinību vairākos starptautiskos konkursos, tostarp, 2019. gadā 3. prēmiju International Harp Competition “Suoni D’Arpa” Itālijā kategorijā “duets ar arfu”. Pēdējos gados guvusi arī 1. prēmiju XXVII starptautiskajā kamermūzikas konkursā “Riviera della Versilia – Daniele Ridolfi” Itālijā, un 1. absolūto prēmiju starptautiskajā muzikālā izpildījuma konkursā “Clara Wieck Schumann”, kā arī 2. prēmiju starptautiskajā arfistu konkursā “Suoni d’arpa”. Kā soliste vairākkārt uzstājusies ar Liepājas Simfonisko orķestri, tostarp pirmatskaņojot Riharda Dubras “Concerto pour Deux Dames”, ar Jelgavas un Ventspils kamerorķestriem, un ar Orchestra Regionale Emilia Romagna un Orchestra Simfonica di Conservatorio di Parma. Muzicējusi vairākos starptautiskos festivālos, tostarp Mantova Chamber Music Festival, laikmetīgās mūzikas festivālā “Traiettorie” Itālijā un festivālā “Liepājas Vasara”.

Biļetes cena: 25,00 EUR

Biļetes nopērkamas biļešu tirdzniecības vietnē: www.aula.lv vai iespējams rezervēt, zvanot 29829588.

Mujānu biedrības nams atrodas netālu no Valmieras, un ir reģionam unikāls Pirmās Latvijas Republikas sabiedriskās mūra – koka arhitektūras paraugs, kas saglabājis savu autentiskumu, fasāžu un iekštelpu apdari, kā arī vērtīgus interjera etnogrāfiskus būvgaldniecības elementus.

Pēc vairāku gadu rekonstrukcijas darbiem, nu Mujānu biedrības nams ir pilnībā atjaunots, saglabājot tā vēsturiskos elementus – koka lubiņu jumtu, būvgaldniecības elementus, autentiskas otrā stāva durvis un logus, kā arī skatuves un zāles grīdu.

Šobrīd Mujānu biedrības nams tiek veidots kā unikāla kultūrvieta ar izcilu akustiku dažādu pasākumu, tostarp, koncertu, teātra izrāžu, mākslas plenēru rīkošanai ārpus pilsētu un pagastu centriem ainaviskā lauku teritorijā, kā arī kļuvis par tūrisma apskates objektu, ņemot vērā ēkas atrašanos bijušajā Mujānu muižas teritorijā un tā kultūrvēsturisko vērtību.

Sīkāka informācija par Mujānu biedrības namu meklē: www.mujani.lv un seko mums arī facebook: https://www.facebook.com/mujanubiedribasnams

Informāciju sagatavoja: Dace Kitnere 29829588

Koncertprogrammas APRÈS UN RÊVE afiša
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux