Konference “Jauno vēsturnieku zinātniskie lasījumi IX”

1. un 2. decembrī Valmieras muzejā norisināsies starptautiska konference “Jauno vēsturnieku zinātniskie lasījumi IX”. Ikviens interesents aicināts noklausīties studentu no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas stāstījumus par saviem jaunākajiem pētījumiem.

Livonijas mazo pilsētu iedzīvotāji un to dzīvesveids, seno ziemas braucamrīku – ragavu un kamanu – attīstība, diplomātiskās neaizskaramības sistēmas izveidošanās, Gaujas lībiešu kapulaukos atrasto dzīvnieku līdzapbedījumu analīze, sadoto roku motīvs Tukuma baznīcas 14.–18.gadsimta kapsētā atrastajās rotaslietās, teorētiskās nostādnes viduslaiku Livonijas apģērba piederumu un rotu izpētē, latviešu karavīru Zedelgemas karagūstekņu nometnē radītie mākslas darbi – šīs ir dažas pētījumu tēmas, par kurām pastāstīs jaunie vēsturnieki, aptverot ar vēsturi saistītus jautājumus visplašākajā kontekstā. Programma skatāma šeit.

Pirmajā konferences dienā darba valoda būs angļu valoda, savukārt otrajā konferences dienā – latviešu. Interesenti aicināti noklausīties visus stāstījumus vai izvēlēties sev interesējošo.

Pētniekiem tā ir lieliska iespēja attīstīt akadēmiskās prasmes, prezentējot savu pētījumu rezultātus, uzzināt par citu kolēģu pētnieciskajām interesēm, kā arī iegūt pieredzējušu vēsturnieku ieteikumus. Savukārt klausītājiem – uzzināt par jaunākajiem pētījumiem, klausoties darba autora stāstījumu. Ieguvums ar paliekošu vērtību ir rakstu krājums latviešu un angļu valodā, kas sagatavots pēc katras konferences. Tas pieejams Latvijas Universitātes datubāzē, Valmieras muzeja tīmekļvietnē https://valmierasmuzejs.lv/ un drukātā veidā arī Valmieras muzeja lasītavā.

Starptautisko konferenci “Jauno vēsturnieku zinātniskie lasījumi IX” rīko Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūts un Valmieras muzejs sadarbībā ar Vītauta Dižā Universitāti Kauņā, Lietuvas Vēstures institūtu un Tartu Universitātes Vēstures un arheoloģijas institūtu. Konference Valmierā norisināsies jau devīto reizi.

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux