Manhetenas īsfilmu kinofestivāls

Drēgnie rudens vakari ir īpaši piemēroti kvalitatīvu filmu maratonam un sildošiem dzērieniem dzērienam mājīgā atmosfērā, tāpēc Valmiermuižas alus viesistabā aicina 29. septembrī plkst. 19.00 uz Manhetenas īsfilmu kinofestivālu.

Manhetenas īsfilmu kinofestivāls jeb Manhattan Short ir unikāls pasākums, un šogad festivāls Latvijā atzīmē savu 10 gadu jubileju! Vairāk nekā 100 000 kinomīļu visā pasaulē vienas nedēļas laikā apvienojas ar mērķi – skatīties un balsot par labākajām pasaules īsfilmām, kļūstot par kinokritiķiem.

Šogad programmā būs iespēja redzēt filmas no astoņām valstīm: Skotijas, Čehijas, Slovākijas, Spānijas, Austrālijas, Somijas un Libānas, kā arī pa divām filmām no Francijas un ASV. Finālisti pārstāv labākās īsfilmas no 868 pieteikumiem no 70 valstīm. Šī gada festivāla programmas filmas skar veselu spektru tēmu, sākot no attiecību problēmu risināšanas līdz pat pārcilvēciskām spējām un mistikai. Kāda no filmām atklās skatītājiem 11. septembra notikumu caur aculiecinieka skatījumu; cita – parādīs veidu, kā izvairīties no nosodījumiem sociālajā un ekonomiskajā hierarhijā; vēl kāda – atklās paralēles starp jauno paaudzi un protestējošiem brīvības cīnītājiem.

„Festivāls ir kļuvis par tradicionālu Latvijas kino sastāvdaļu,” stāsta festivāla organizators Latvijā, kino režisors Staņislavs Tokalovs, „un šogad mēs sarīkojām arī savu „mazo” – Latvijas jauno kino veidotāju konkursu, kura uzvarētāja filmu demonstrēsim pirms Manhattan Short 2022. gada programmas, tādejādi dodot iespēju mūsu jauniešiem parādīt savus darbus plašākai auditorijai un motivējot radīt savus oriģināldarbus.”

Filmu valoda: oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Biļetes cena: 6 EUR (iekļauts Valmiermuižas alus darītavas spirdzinājums) – https://www.bezrindas.lv/lv/manhetenas-isfilmu-kinofestivals-valmiermuiza/10884/.

Plašākai informācijai: Valmiermuižas kultūras biedrība, [email protected], tālr. nr.: 27337798.

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux