Naukšēnu – Ķoņu svētki

Šajā nedēļas nogalē četru dienu garumā izskanēs Naukšēnu – Ķoņu svētki “Vasaras zieds svētku gleznā”. No 14. līdz 17. jūlijam mazus un lielus svinētājus gaida dažādas kultūras, izklaides un sporta aktivitātes un riktīga andelēšanās, neaizmirstot arī par vēderpriekiem.

Svētki sāksies ceturtdienas, 14. jūlija, pievakarē Naukšēnos ar pludmales volejbola turnīru, kam sekos Tērpu parāde un Rencēnu amatierteātra izrāde.

  • Piektdiena, 15. jūlijs, būs Ķoņu kalna diena “Zem zilās debesu cepures”. No pēcpusdienas mazos un lielos svinētājus iepriecinās Cēsu teātra un Stāmerienas teātra izrādes, Vairis Nartišs ar jautriem stāstiem iz dzīves, neparastiem instrumentiem, dejojoši dziedošām rotaļlietām un Lailas Ilzes Purmalietes koncertprogramma. Tikmēr Ķoņu kalna pļavā būs pašmāju un kaimiņu amatnieku labumu tirdziņš un bodītes vēderpriekiem, radošas labu lietu pašgatavošanas darbnīcas, DARE audumu apdrukas darbnīca, jautri sportiskas aktivitātes un piepūšamās atrakcijas. Savukārt vakarā gaidāma Cepuru parāde, “Drumline Latvia” bungu šovs un balle ar grupu “Bruģis”.
  • Sestdien, 16. jūlijā, no rīta startēs Naukšēnu kausa izcīņa futbolā, bet dienas vidū pie Naukšēnu Kultūras nama sāksies “Pusdienlaika jampadracis” ar tirgošanos, izklaidēm bērniem – pogu darbnīcu, smilšu gleznu veidošanu, piepūšamo atrakciju, veselīga uztura praktisko nodarbību, izstādi, militārās tehnikas, ieroču un ekipējuma izstādi, lielo zupas un garās sviestmaizes ēšanu un gleznošanu.

Kad iepirkumu somas un vēders pilns, turpat pie kultūras nama varēs vērot pašdarbnieku koncertu un piedalīties Naukšēnu Cilvēkmuzeja lielo spēļu dienā.

Svinību kulminācija būs tradicionālā Svētku braucamrīku parāde. Braucienam var pieteikties līdz 15. jūlijam, zvanot pa tālruni 27887736.

Vakarā aicinām baudīt Gunta Veita koncertu un izkustināt kājas svētku ballē ar grupu “Kreisais pagrieziens”.

  • Svētdienas, 17. jūlija, pusdienlaikā Piksāru baznīcā izskanēs Daiņa Skuteļa koncerts. Tikmēr pie Naukšēnu vidusskolas norisināsies Florbola turnīrs 3:3, bet pievakarē svētkus noslēgs Kornhola turnīrs.

Svētku programma: https://www.valmierasnovads.lv/events/nauksenu-konu-svetki/

Informāciju sagatavoja: Dzintars Močs, Valmieras novada pašvaldības, Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas, komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciālists

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux