Pārgājienu un velo cikls “Ziemeļu stiga”. Piektais posms.

No saldējuma galvaspilsētās Rūjienas Valmieras novadā, meklējot ceļus un takas caur Eriņiem, pa senā “Valka – Rūjiena – Pērnava” šaursliežu dzelzceļa uzbērumu un Rūjas upi lūkojot, nonāksim vietā, kur disko lielā cieņā – Naukšēnos! Tik aizraujošs būs kāju un velo cikla “Ziemeļu stiga” 5. posms no Rūjienas uz Naukšēniem 20. augustā.

13 kilometru garais, vidējas grūtības pārgājiens vedīs pa Rūjienas pilsētu, Eriņu un Naukšēnu takām un zemes ceļiem, dažubrīd meklējot īsto ceļu un pārbrienot kādu grūtāk izejamu apvidu. Lai pārgājiens būtu pozitīvām emocijām piepildīts, aicinām pirms tā izvērtēt savu fizisko sagatavotību. Pārgājienā neiztikt bez pieturvietām un stāstiem, par tiem gādās pārgājiena vadītājs –  velo, pastaigu dabā un laivu braucienu entuziasts Toms Treimanis. Noslēgumā mielosimies ar sātīgu zupu un degustēsim Naukšēnu vīnu.

Maršruts būs lineārs. Dalībnieki aicināti ar saviem transportlīdzekļiem ierasties noslēguma punktā – stāvvietā pie Naukšēnu apvienības pārvaldes, lai ar organizētu autobusu kopīgi dotos uz maršruta sākuma punktu Rūjienā. Katrs dalībnieks, kurš būs reģistrējies, saņems pārgājiena tehnisko aprakstu, lai būtu iepriekš informēts un varētu tam sagatavoties.

Pārgājiena dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc savu dalību aicinām pieteikt iepriekš, zvanot pa tālruni 26332213 vai rakstot uz e-pastu [email protected] vai arī ierodoties klātienē Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Bruņinieku ielā 1) līdz 19. augustam. Pārgājiena dalības maksa ir 5 EUR.

Pārgājienu un velo cikls sastāv no sešiem posmiem. Pirmais posms aprīlī veda no Valmieras uz Strenčiem un bija veicams ar kājām. Otrais posms veda no Strenčiem uz Jērcēniem cauri Sedas purvam. Trešais posms no Jērcēniem caur Ēveli uz Rencēniem bija veicams ar velosipēdu. Ceturtais posms no Rencēniem gar Burtnieka ezeru un Oleru muižu uz Rūjienu bija veicams ar velosipēdu. 20. augustā 16 kilometru garumā ar kājām dosimies piektā  posmā no Rūjienas uz Naukšēniem. Noslēdzošais sestais posms 17. septembrī vedīs no Naukšēniem caur Piksāru baznīcu uz Latvijas – Igaunijas “Unguriņu” robežpunktu un būs 27 kilometru garš. Par katru posmu plašāka informācija sekos tīmekļvietnē visit.valmiera.lv.

5. Ziemeļu stigas posmu atbalsta “Rūjienas saldējums”, katram dalībniekam sarūpējot gardu saldējumu.

Informējam, ka pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Uzņemtie fotoattēli un video var tikt izmantoti, lai atspoguļotu pārgājiena un velo ciklu norisi un popularizētu Valmieras novadu. 

Informāciju sagatavoja: Toms Treimanis, Valmieras novada Tūrisma pārvaldes vadītājs. Mob. tālr.: 28644530visit.valmiera.lv

Pārgājienu cikla Ziemeļu stiga piektais posms
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux