Pasaules koklētāju nometnes koncerts

31. jūlijā Kocēnu estrādē norisināsies Pasaules koklētāju nometnes koncerti un danči. Vakara koncertā no plkst.19.00 piedalīsies somu kanteles zinātāja un spēles meistare  Arja Kastinena (Arja Kastinen), kā arī kokļu lietpratēji Valdis Muktupāvels, Vinija Folkmane, Laima Jansone, Latvīte Cirse, Zane Sniķere, Namejs Kalniņš, Bāgs un Malvīne Mantiniece. No plkst. 20.30 uz kopīgu sadziedāšanos un saspēlēšanos aicinās dziesminiece Anta Eņģele, savukārt plkst. 21.30 Kocēnu estrādē būs lustīgi danči kopā ar latviešu tradicionālo mūzikas instrumentu spēles  pārzinātājiem – “Skaņumājas muzikantiem”.

Norišu apmeklējums ir bez maksas. Lietus gadījumā koncerti un danči notiks Kokmuižas brūzī.

Pasaules koklētāju nometne norisināsies sadarbībā ar virtuozāko un perspektīvāko latviešu etnogrāfiskās kokles spēlētāju, kokles spēles lietpratēju Laimu Jansoni. Nometnes dalībnieki piedalīsies meistarklasēs, dziesmu vakarā, diskusijās un kopīgās, skanīgās dziesmu spēlēs.

Pasaules koklētāju nometne ir ikgadēja tradīcija, tā Valmieras novadā norisināsies jau sesto reizi. Zināšanās un kokles spēles prasmēs ar nometnes dalībniekiem dalīsies lieliski pasniedzēji gan no Latvijas, gan Somijas: etnogrāfiskās kokles spēlētāja, kokles spēles lietpratēja Laima Jansone, mūzikas terapeiteVinija Folkmane, somu kanteles zinātāja un spēles meistare Arja Kastinena, kokļu lietpratējs, etnomuzikologs Valdis Muktupāvels, kā arī Ilmārs Pumpurs un Rihards Valters.

Informāciju sagatavoja: Līga Tarbuna, Valmieras novada pašvaldība um Zane Bulmeistare, Valmieras novada pašvaldības, Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas, vadītājas vietniece, tālr. 26443410

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux