Pavasara ieskandināšanas pārgājiens – no Zilākalna uz Bērzaini

Mežs ir dziļi iesakņojies mūsu kultūras tradīcijās. Tas nav tikai dabas resurss, tas dod iespēju kvalitatīvai un aktīvai atpūtai pie dabas. Zilaiskalns ir pazīstams ar savu mītisko un dziedniecisko spēku; vieta, ap kuru plešas varenas kūdras ieguves āres jau kopš izseniem laikiem. Tā ir vieta, kur mijas tagadne ar pagātni, reālais ar sirreālo. 25. februārī plkst. 9:00 aicinām doties ziemas izskaņas un pavasara ieskandināšanas pārgājienā- no Zilākalna uz Bērzaini, ko vadīs Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centra vadītāja Annija Pabrika. 

 Pārgājieni ārpus ierastās vides ir labs veids, kā iepazīt sevi, sev līdzīgi domājošus cilvēkus un pasauli mums apkārt. Tas būs apļveida maršruts, kas vīsies cauri mežam un lauku ceļiem aptuveni 14 km garumā. Pārgājiena laikā viesosimies saimniecībā “Zilūži” pie saimnieka Valta Grasberga, kur dzirdēsim stāstu par divās paaudzēs lolotām ģimenes vērtībām. Tālāk ceļš vedīs tuvāk Bērzainei, kas savulaik veidojusies ap Jaunburtnieka muižu un sevī slēpj dažādus kultūrvēstures pieminekļus. Pirmo reizi 1927. gadā Bērzaines vārds tiek minēts vēstures avotos, kad līdzās muižai uzcelts pirmais Aizsargu nams Latvijā. Šim namam dots Bērzaines vārds, jo no tās uz muižu vedusi sena bērzu aleja. Pēcāk šo nosaukumu ieguvis arī pagasts. Aktivitātes un citi interesanti fakti- pārgājiena laikā.

 Maršruts ir vidējas grūtības pakāpes un aizņems aptuveni sešas stundas, piedzīvojuma noslēgumā visiem pārgājiena dalībniekiem būs iespēja aplūkot ekspozīciju par industriālo mantojumu Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrā. Pa  virsu uzkrātajam prieka, gandarījuma un patīkama noguruma sajūtu kokteilim, dienu noslēgsim ar siltu zupu. Patīkamākai iešanai iesakām vilkt ūdens necaurlaidīgus pārgājiena apavus, laika apstākļiem piemērotu apģērbu un paņemt līdzi kādu siltu dzērienu un uzkodu.

Lai piedalītos pārgājienā, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, līdz 23. februārim aizpildot elektronisko reģistrēšanās anketu ŠEIT, zvanot pa tālruni  26122943 vai rakstot uz e-pastu: [email protected]. Pārgājiena dalības maksa ir 5 EUR, norēķināšanās Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Rīgas iela 10) līdz 24. februārim. Dalībnieku skaits ierobežots. Informējam, ka pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti Valmieras novada pašvaldības publicitātes vajadzībām.

Informāciju sagatavoja: Annija Pabrika, Valmieras novada pašvaldības Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centra vadītāja. Mob. tālr.: 26122943, ztornis.lv

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux