Saulgriežu ieskandināšana Dīvaliņa pļavā

21. jūnijā plkst.16.00 aicinām Dīvaliņa pļavā, kur ierīkota Valmieras dabiskā pļava “Maģistrāle pļava”, ieskandēt vasaras saulgriežus.

Folkloriste Guna Medne stāstīs par Jāņu zāļu nozīmi, mītiskumu, ko pīt vainagos un kompozīcijās, par ticējumiem un to pielietojumu, kā arī stāstījumu papildinās ar kokles spēli.

Savukārt floriste Anete Muižniece vadīs meistarklasi Jāņu pušķu un vainagu kompozīciju veidošanā. Dalībniekiem lūgums līdzi ņemt ziedus vainagu un pušķu darināšanai un segas, kur piesēst. Ziedus un zaļos augus pirms tam ieteicams ievietot ūdenī uz 12 stundām.

Vasaras saulgriežu laikā aicinām atcerēties un apjaust, ka dabiska pļava ir nozīmīga ekosistēma kā laukos, tā pilsētā. Ziedošās pļavas ir piemērota vide pilsētas iedzīvotāju atpūtai un aktivitātēm.

Objekts “Maģistrāle pļava” ir Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas radīts projekts, kur kultivētu pļavu pakāpeniski iecerēts attīstīt par dabisku pļavu, vienlaikus piedāvājot to kā vides un cilvēka mijiedarbības mācību vidi, vietu, kur konfrontēt sevi ar dabiskas un mākslīgi veidotas vides atšķirībām, dabiskās pļavas daudzveidību pret kultivēta zāliena vienveidību.

Saulgriežu ieskandināšana notiek, pateicoties Valmieras novada pašvaldības kultūras, sporta un nometņu konkursā iegūtajam finansējumam.

Norises laikā var tikt fotografēts/ filmēts.

Informāciju sagatavoja: Inga Rokpelne,, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas kultūras projektu vadītāja

Informāciju sagatavoja: Zane Bulmeistare, Valmieras novada pašvaldības, Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas, vadītājas vietniece, tālr. 26443410

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux