Silezeru peoniju Atvērto durvju dienas

Reizē ar pirmsjāņu pļavu ziedu skaistumu pienācis arī peoniju ziedēšanas laiks.18., 19. un 25. jūnijā Silezeru peonijas aicina uz atvērto durvju dienām.  Dārzs apskatei būs atvērts jau no plkst. 11:00 līdz pat plkst. 19:00. Ziedēšanas svētkus var baudīt par ziedojumiem.

Silezeru peoniju dārzs atrodas Valmieras novada Kocēnu pagastā un ir viens no lielākajiem un skaistākajiem peoniju dārziem Vidzemē. Dārzā aug ap 800 dažādu šķirņu peonijas no visas pasaules, sākot no agri ziedošajām sugu peonijām, pienziedu, intersekciju peonijām līdz krūmpeonijām. Dārza saimnieki stāsta, ka dārza veidošana sākta 2015. gadā, kad iegādātas pirmās trīs  peoniju šķirnes, ar kurām aizsākusies peoniju kolekcijas dārza veidošana. Jaunās šķirnes pakāpeniski vispirms iegādātas no Latvijā zināmiem peoniju kolekcionāriem, pēc tam arī no ārzemju audzētavām Anglijā, Nīderlandē, Vācijā, Austrijā, Beļģijā, Francijā, Itālijā, Zviedrijā un Polijā.

Peoniju ģintī ir aptuveni 33 sugas un daudzas varietātes, kas var tikt uzskatītas par atsevišķām sugām, jo ir ļoti atšķirīgas. Savvaļā peonijas aug Austrumsibīrijā, Tālo Austrumu dienviddaļā, Mongolijā, Ķīnā, Japānā. Eiropā sastopamas Balkānos, Ziemeļitālijā, Francijā, Kiprā, Krētā, Korsikā un citās salās. Eiropā un pasaulē peonijas senāk audzētas kā ārstniecības, garšas un pārtikas augi. Pārtikai lietotas sēklas un ēdamo peoniju saknes.

Par dārza apskati citos laikos lūgums iepriekš sazināties ar dārza saimnieci Sandru tālr. 29115262 vai arī zvanot saimniekam Robertam tālr.29453057. Precīzu dārza atrašanās vietu iespējams atrast caur Waze un Google maps lietotnēm galamērķa logā ievadot Silezeru peonijas.

Informāciju sagatavoja: Ginta Gailīte, Valmieras novada pašvaldības, Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste, tālr. 64715660

Pasākuma afiša
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux