Spēlfilma SPOGULĪ

Turpinot veiksmīgi iesākto brīvdabas kino vakaru tradīciju, arī šogad Valmiermuižā būs iespēja viesoties piecos notikumos, kuros baudīt Latvijas kino meistardarbus, kā arī izzināt filmu tapšanas aizkulises, tiekoties ar filmu pārstāvjiem. Sākot jau ar 30. jūniju, kad tiks izrādīta filma „Bedre”, Valmiermuižas parkā aicina kino mīļus, lai kopā varētu baudīt kvalitatīvu kino.

11. augustā plkst. 21.00 spēlfilma „Spogulī” un tikšanās ar režisori Lailu Pakalniņu.

„Spogulī” ir spēlfilma, mūsdienu pasaka par Sniegbaltīti, kura uzaug krosfita zālē, bet pats neparastākais – filma uzņemta selfija jeb pašfoto estētikā, kas bijis sarežģīts uzdevums pat tik meistarīgam operatoram kā Gintam Bērziņam.

Filmas sižetā krosfita treneris kļūst par tēvu jaundzimušai meitenei vārdā Sniegbaltīte. Viņas māte mirst, un tēvs drīz vien apprec ar sevi pārņemtu krosfitisti. Viņa nemitīgi vingro, tiecoties būt pati labākā. Patiesi, viņa arī kļūst par izveicīgāko, skaistāko un spēcīgāko – tagad viņa spēj veikt 50 bērpijus. Tikmēr krosfitistu pavalstī uzaug arī Sniegbaltīte, un, laikam ritot, viņa ir gatava pārspēt pamāti.

Pēc pilnmetrāžas spēfilmām „Kurpe” (1998) un „Ausma” (2015) režisore Laila Pakalniņa no jauna atgriežas pasakas žanrā. Šoreiz ar pacietīgu melno humoru pārnesot vācu folkloras iedvesmoto brāļu Grimmu Sniegbaltīti (1812) mūsdienu kameru narcisisma un ķermeņa kulta pasaulē. Filma tiek filmēta selfija jeb pašfoto estētikā – melnbaltā, sociāli ironiskā un teju vai akrobātiskā optikā. Ciešajos tuvplānos un galvenajās lomās var ieraudzīt dejotāju Madlēnu Valdbergu, aktieri Lauri Dzelzīti un baletdejotāju Elzu Leimani. Un arī septiņus rūķīšus – ielu vingrotājus, parkūristus, velotriāla sportistus un spēkavīru. Laila Pakalniņa akcentē veidotās filmas rotaļīgumu: „Filma ir par spēlēšanos un prieku. Par to, kā nostāties uz galvas un paskatīties uz pasauli otrādi.” Galvenās lomas atveidotāja Elza Leimane ir izbaudījusi filmēšanas procesu un aicina novērtēt rezultātu: „Man šķiet, ka šī ir absolūti unikāla filma, kas veidota drosmīgā un inovatīvā kino valodā. Pilnīgi noteikti jāredz.”

Filmas treilera video:

25. augustā plkst. 21.00 spēlfilma „Nemierīgie prāti” un tikšanās ar vienu no filmas režisoriem – Lauri Ābeli. Stāsts par diviem brāļiem, laikmetīgajiem māksliniekiem, kuru attiecības un dzīves ritms eskalējas laikā, kad brāļi veido darbus savai personālizstādei. Bohēmiskais dzīvesveids un mākslinieciskās provokācijas ierauj varoņus notikumu virpulī, starp kuriem ir cietums, psihoneiroloģiskā slimnīca un ciemošanās pie sāmu šamaņiem, procesā zaudējot robežas starp normalitāti un vājprātu.

Brīvdabas kino vakaros dalība ir bez maksas. Droši ņemt līdzi pledus, lai filmas baudīšana būtu tīkamāka. Līdzās esošajā Valmiermuižas alus tirgotavā būs iespējams iegādāties uzkodas un spirdzinājumus.

Rīko Valmiermuižas kultūras biedrība, atbalsta Valmieras novads un Valmiermuižas alus darītava. Projekts „Katram pa saujai kino brīvā dabā” (projekta Nr. 19-09-AL29-A019.2204-000008) īstenots Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020.gadam apakšpasākuma: 19.2 „Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātes: 19.2.2 „Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas” ietvaros, caur biedrību „No Salacas līdz Rūjai”.

Plašākai informācijai: Valmiermuižas kultūras biedrība, [email protected], tālr. nr.: 27337798

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux