Tomātu izstāde

Lai šodien gūtu pārsteigumu, tomātiem jāapvieno tādi parametri kā izskats, garša, krāsojums un izmērs, un to selekcionāriem ir izdevies izdarīt. Tomātu izstādē ir iespējams ielūkoties selekcionāru mākslas darbos, redzēt pasaules jaunākās un modernākās tomātu šķirnes, ko savos dārzos izlolojuši tomātu kolekcionāri no Valmieras novada.

Šajā nedēļas nogalē, 19. un 20. augustā, Valmieras muzeja Garšaugu dārzā apskatāma tomātu izstāde, kurā vienkopus ir vairāk nekā 200 tomātu šķirņu. Izstādē piedalās tomātu audzētājas, kolekcionāres no Valmieras novada – Natālija Zeltiņa, Inese Zemeša un Evita Zeltiņa.

Visu izstādes laiku, divu dienu garumā būs iespējams tikties ar kādu no kolekcionārēm, uzzinot visu interesējošo tomātu audzēšanā no sēkliņas līdz pat ražai. Tāpat izstādes laikā ikviens interesents varēs iegādāties tomātu šķirnes sēklas un saņemt konsultācijas.

Izstāde apmeklētājiem būs atvērta no plkst. 10.00 līdz 16.00.

Savukārt jau nākamo sestdien, 27. augustā, no plkst. 10.00 līdz 16.00 Valmieras novada Brenguļu centrā būs apskatāma viena no lielākajām tomātu izstādēm Latvijā ar vairāk nekā 300 tomātu šķirnēms. Tomātu svētkos piedalīsies deviņi tomātu šķirņu kolekcionāri no visas Latvijas.

Kolekcionāri sniegs konsultācijas tomātu audzēšanā, varēs iegādāties tomātu sēklas, kā arī būs iespējams pārbaudīt līdzi paņemto dārzeņu nitrātus, kā arī noteikt pH līmeni saviem augsnes paraugiem. Plašāk šeit.

Informāciju sagatavoja: Arta Rozīte, Valmieras muzejs, Izstāžu un pasākumu nodaļas vadītāja, Direktores vietniece saimnieciskajā darbā, tālr. 20399088

Informāciju papildināja: Marija Melngārša, Valmieras novada pašvaldības, Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas, komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste, tālr. 26351628

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux