Ziemas saulgriežu svinības un tirdziņš “Gardu muti”

Ieskandinot ziemas saulgriežus, 17. decembrī no plkst. 11.00 līdz 15.00 Valmiermuižā līdzās alus darītavai ieradīsies tuvāki un tālāki mājražotāji, kuri piedāvās sanākušajiem dažnedažādus labumus svinību galdam. Būs dažādas izdarības un iespēja sastapt arī ķekatniekus! Vakarpusē, plkst. 18.00, svinības turpināsies ar danču vakaru Valmiermuižas alus viesistabā.

Mājražotāju un amatnieku tirdziņā sanāks iegādāt labas dāvanas mīļajiem un krāšņumlietas svinībām, kā arī gardumus svētku galdam. Tirgošanos un viesus apraudzīs ķekatnieki no folkloras kopas „Dandari”, kas gan muzicēs, gan izvedīs arī kādā rotaļā. Būs meistarnīcas un aizrautīgākie varēs izzīlēt, kāds tad gaidāms nākamais gads, bet mazākajiem būs iespēja doties izjādēs ar Valmiermuižas staļļa saimi. Neiztrūks arī mielošanās – alus darītavas meistari galdā cels savus jaunākos brūvējumus, bet alus virtuves pavāri uzburs mielastu, lai spēka pietiktu visām ēverģēlībām.

Valmiermuižas alus viesmīlīgie krodzinieki būs sarūpējuši gardu pusdienu piedāvājumu no plkst. 10.00 līdz 15.00. Galdā tiks celti zirņi un grūbas, štovēti kāposti, cūkgaļas cepetis un citas latviskās garšas par godu ziemas saulgriežu svinībām. Rezervāciju pieteikšana: +371 28664424 vai [email protected].

Tirgotāju pieteikšanās tirdziņam šeit.

Svinību noslēgumā plkst. 18.00 Valmiermuižas saime aicina viesus uz danču vakaru, ieskandinot ziemas saulgriežus Valmiermuižas alus viesistabā ar LU Deju folkloras kopu „Dandari”. Kopā ar zinošiem muzikantiem un dancotājiem varēs izkustēt pie Mugurdanča, Tūdaliņa, Cūkām driķos, kā arī apgūt Vidzemes jandālu un Bričku! Visa vakara garumā ritmu uzdos „Dandari”, spēlējot flautu, bajānu, ermoņiku, basīti, bubinu un vairākas mandolīnas. Muzikanti ar dzīvespriecīgu, aizrautīgu spēli iegriezīs lustīgu danču vakaru, taču dejotāji ierādīs deju soļus. Iepriekšēja sagatavotība nav nepieciešama, tikai dejas prieks! Būs ne tikai danči, bet arī rotaļas, kurās varēs iesaistīties visi.

Biļešu cena: 7 EUR, tā iespējams iegādāties šeit. Bērniem līdz 6 gadu vecumam ieeja bez maksas.

Rīko Valmiermuižas kultūras biedrība, atbalsta Valmiermuižas alus darītava, Valmieras novada pašvaldība, Valmieras Kultūras centrs un ZAAO.

Plašākai informācijai: Valmiermuižas kultūras biedrība, [email protected], tālr. nr.: 27337798, kultura.valmiermuiza.lv.

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux