Piedzīvo Muzeju nakti Zilākalnā!

Ik gadu maijs saistās ne tikai ar tikko plaukušām koku lapām, pavasara sauli, bet arī ar jauniem piedzīvojumiem un zināšanām. 2024. gada 18. maijā jau divdesmito reizi  Latvijā norisināsies starptautiskā Eiropas akcija “Muzeju nakts”, kur savas durvis apmeklētājiem vērs arī Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāku centrs. Šogad Latvijas muzeju vienojošā tēma ir “izzināt un iegūt, pētīt un saprast”. Tradicionāli Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrs un sliežu velosipēdi būs apmeklētājiem pieejami bez maksas no plkst. 16.00 līdz 22.00.

Šajā vakarā būs iespējams aplūkot Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāja centra izstādi, kas vēstī par industriālo mantojumu- ūdenstorni, kā arī stāsta par Zilākalna ciema vēsturi un kūdras izstrādes lomu tajā. Apmeklētājiem arī būs iespēja uzkāpt vēsturiskajā ūdenstornī, kas savu funkciju beidza pildīt 2005. gadā.

Savukārt no plkst. 16.00 līdz 18.00, sekojot līdzi laikam un tehnoloģiju tendencēm, Zilākalna apmeklētāju centra telpās kopā ar Valmieras koprades darbnīcu DARE ģimenēm un bērniem būs iespēja piedalīties radošajā darbnīcā, pašiem izveidot savu krūzīšu dizainu un ar termopreses palīdzību izveidoto dizainu pārvērst gatavā produktā, kuru dalībnieks nodarbības beigās varēs ņemt sev līdzi. Radošā darbnīca dalībniekiem ir bez maksas, dalībnieku skaits ir ierobežots un darbnīcai nepieciešama obligāta pieteikšanās! Katru dalībnieku nepieciešams reģistrēt atsevišķi. Pieteikšanās anketa pieejama ŠEIT

Pēc radošās darbnīcas plkst. 18.30 apmeklētāji mīļi aicināti uz apmeklētāju centra pagalma lapeni, kur tuvāko apkārtni solo uzvedumā ieskandinās dziesminieks Mikus Frišfelds. Tikpat azartiskā un jautrā noskaņā pēc muzikālā uzveduma, plkst. 20.00 kopā ar Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centra vadītāju, Anniju Pabriku, dosimies ekskursijā pa Zilokalnu, kur dzirdēsim stāstus, mītus un leģendas par ūdenstorni, ciematu, kalnu un Zilākalna Martu. Ekskursijai nepieciešams pieteikties ŠEIT. Ekskursijas sākuma punkts Parka ielā 2, pie ieejas.

Muzeju nakts laikā būs pieejami arī sliežu velosipēdi, kas atrodas Zilākalnā, Kultūras ielas galā. Sliežu velosipēdi ir pārvietošanās līdzeklis pa šaursliežu dzelzceļa atzaru no Zilākalna ciema līdz kūdras purvam un atpakaļ, kas stiepjas 2 km garumā vienā virzienā. Braucieni ar sliežu velosipēdiem ir bez maksas, pieteikšanās obligāta zvanot pa tālruni 26122943 vai rakstot uz e-pastu [email protected].

 Izzini un piedzīvo Zilokalnu “Muzeju naktī” 18. maijā!

Informāciju sagatavoja: Annija Pabrika, Valmieras novada pašvaldības, Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centra vadītāja. Mob. tālr.: 26122943, ztornis.lv

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux