Sporta dienā “Lauz robežas” ratiņtenisa paraugdemonstrējumi

Valmieras Olimpiskā centra sporta festivālu, kas aicina iedvesmoties aktīvam dzīvesveidam, atklās ratiņtenisa izglītošanas un popularizēšanas pasākums – sporta diena “Lauz robežas” –  trešdien, 31. janvārī, kas norisināsies sadarbībā ar nīderlandiešu futbolista un trenera Johan Cruyff vārdā nosaukto fondu un Starptautisko Tenisa Federāciju (ITF).

Sporta dienas “Lauz robežas” ietveros būs iespēja ne tikai gūt ieskatu tajā, kas ir paralimpiskais sporta veids – ratiņteniss, bet arī izmēģināt savas spējas šajā sporta veidā. Tostarp – spēlēt ar un pret Latvijas ratiņtenisa izlases spēlētājiem. 

Latvijas Tenisa Savienība aicina pasākumā, kura mērķis ir Latvijas ratiņtenisa attīstīšana, piedalīties gan mazus, gan lielus. Pasākumā varēs arī klātienē vērot Latvijas ratiņtenisa spēlētāju paraugdemostrējumus, tāpēc tiek aicināti ne tikai tie, kuri vēlas izmēģināt ratiņtenisu, bet arī tie, kuri ir zinātkāres pilni par šo sporta veidu. Sporta dienā “Lauz robežas” Valmieras Olimpiskajā centrā trešdien, 31. janvārī, plkst. 12.00, būs iespēja vērot ratiņtenisa paraugdemonstrējumus to spēlētāju izpildījumā, kuri jau pavisam drīz, šī gada pavasarī, pārstāvēs mūsu valsts godu “BNP PARIBAS PASAULES ČEMPIONĀTĀ RATIŅTENISĀ Eirozonas kvalifikācijā”, kas šogad pirmo reizi norisināsies Latvijā.

Ratiņteniss ir viens no para sporta veidiem, kuru ir iespēja spēlēt ne tikai tiem, kuri ikdienā pārvietojas ar ratiņkrēsla palīdzību, bet arī cilvēkiem ar nelieliem kustību traucējumiem. Ratiņteniss ir vienīgais sportaveids, kuru var apvienot ar klasiskā tenisa spēlētājiem (ratiņnieks spēlē pret tenisa spēlētāju; ratiņnieks spēlē pārī ar tenisa spēlētāju).

Jau kopš 2002. gada Johan Cruyff fonds sadarbībā ar ITF ir apņēmušies veicināt un padarīt ratiņtenisu pieejamu bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem ar kustību traucējumiem, visā pasaulē. Tas sniedz finansiālu atbalstu ratiņtenisa attīstības fondam un dažādām junioru nometnēm. ITF atbalsta ratiņtenisa programmu, apmācot ratiņtenisa trenerus valstīs, kuras pašas nespēj ieviest vai attīstīt šo sporta veidu. Šajos gadījumos valstīm tiek nodrošināts tenisa inventārs un sporta ratiņkrēsli.

No 2024. gada 31. janvāra līdz 3. martam, Valmieras Olimpiskais centrs aicina iedvesmoties aktīvam dzīvesveidam ņemot dalību Valmieras Olimpiskā centra sporta festivālā! Festivāla ietvaros ikvienam, no bērna līdz senioram, ir iespēja bezmaksas aktivitātēs iepazīt kādu labsajūtu veicinošu nodarbi teju 50 norišu laikos, kā arī ņemt dalību iedvesmas stāstu pasākumos. Valmieras Olimpiskais centrs ir starptautiskiem standartiem atbilstošs sporta komplekss, kas piedāvā plašu sporta infrastruktūras pakalpojumu klāstu profesionāliem sportistiem, pilsētas iedzīvotājiem un tās viesiem.

Informāciju sagatavoja: Rūta Lapiņa, SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” , Komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste, Kontaktinformācija: [email protected], +371 26534501

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux