Taku skrējiena seriāls “Gjensidige Stirnu buks” ielēks savā desmitajā jubilejas sezonā!

2014.gadā 22.augustā Latvijā dzima taku skrējēju kultūra, kuras pārstāvji nu jau desmito gadu paši sevi dēvē par Stirnu bukiem! Žurnāliste Gunita Nagle vēl tālajā 2018.gadā publikācijā žurnālā “Ir” uzsvēra:: “Lielai daļai Latvijas skrējēju jaunais gads, gluži kā pagānu laikos, sākas pavasarī. Tikai ne ar saulgriežiem, bet ar taku skrējienu seriāla “Stirnu buks” pirmo posmu. Tā gaidas nav salīdzināmas ne ar Ziemassvētku, ne pirmsjāņu laiku. Viegls satraukums mijas ar uztraukumu, vai fiziskā forma ir piemērota Latvijas augstākajiem pauguriem. Izskrienot piemājas parku vai mežu ceļus, noteikti gadās sastapt vēl kādu skrējēju, kuram samājoties jāpajautā: “Buks?” Parasti skan atbilde: “Jā!”

Taku skrējienu seriāls “Gjensidige Stirnu buks” ir lielākais tautas sporta seriāls Latvijā, kurš šogad svin savu 10.sezonas jubileju. Ik posmā, skrējējiem un nūjotājiem, bet no šī gada – arī pārgājienu distances dalībniekiem bez laika kontroles – ir iespēja iepazīt skaistākās un ainaviskākās Latvijas vietas un mežus. Stirnu buka sezona sākas martā un noslēdzas oktobrī, sezonas laikā piedāvājot septiņus dažādus posmus, dažādās ainaviskās vietās.

Pasākums pulcē dažāda vecuma cilvēkus, kuru sirdīs ir mīlestība pret aktīvu dzīvesveidu un kvalitatīva laika pavadīšanu dabā. Pasākums ir īpaši draudzīgs sportiskām ģimenēm, jo visiem ģimenes locekļiem būs iespēja izskrieties kādā no piedāvātajām distancēm. Stirnu buks popularizē veselīgu dzīvesveidu arī jauniešu vidū, organizējot skolēnu čempionātu, kurš ik gadus pulcē dažāda vecuma skolēnus no daudzām Latvijas skolām.

Pēc dalībnieku apmeklējuma skaita eksplozijas 2019.gada sezonā, kad vidēji katru no taku skrējienu seriāla “Stirnu buks” 7 pasākumiem apmeklēja aptuveni 4000 dalībnieku, padarot šo skrējienu seriālu par vienu no lielākajiem Ziemeļeiropā, sekoja drastiskie Covidjezgas gadi ar striktajiem ierobežojumiem un dalībnieku skaita manāmu apsīkumu nenoteiktības gados!

“Šobrīd ceram atgriezties 3000 dalībnieku ik posmā robežās”, uzsver taku skrējienu seriāla dibinātājs Rimants Liepiņš, “un jā, šobrīd šis mums ir izdzīvošanas jautājums, jo pasākuma organizēšanas tehniskās izmaksas ir pieaugušas vairāk nekā drastiski, no otras puses esam pārliecināti, ka Stirnu buki  ir nocietušies skriet mežā, un iesūnojušie piecelsies no dīvāniem, lai atgrieztos trasēs! Iepriekšējo deviņu sezonu 47. taku skrējienu seriāla “Stirnu buks” sacensībās izkustējušies vairāk, kā 120 tūkstoši taku skrējēju, no tiem gandrīz trešdaļa – skolas vecuma jaunieši un pirmsskolas bērni!”

Ar ko šī sezona būs īpaša?

Pēc trīs nebeidzami garu sezonu dīkstāves, pārcelšanas un nenoteiktības mokām, taku skrējienu seriāls cer atgriezties ierastā 7 posmu pilnas sezonas ritmā!

Seriāla otrais posms “Gaujmaliešu Stirnu buks” atgriezīsies Valmierā, kur pēdējo reiz Stirnu buki skrēja tālajā 2016.gadā! Tieši togad seriāla organizatoru komanda iepazina mūsu šī brīža komandas stūrakmeni VSK “Burkānciems & co.” nerimstošo taku bridi – Arti Ločmeli! No tā laika Artis ir mūsu komandas neatņemama sastāvdaļa un lielas daļas no mūsu distancēm veidotājiem!

Artis Ločmelis:: “Ir Gaujai sava maģija, ir! Distance kā upes raksturs. Brīžiem strauja, brīžiem mierīga. Gan gravu noslēpumainība, gan skaisti iežu atsegumi. Pļavas, meži, takas, stigas un cilvēki.”

Tiekamies Burkānciema čaļa ar mīlestību veidotajās Gaujmaliešu takās!

Kur lēksim 2023.?

25.03. “Sila priežu Stirnu buks” I Sila priedes (333 sporta komplekss), Ropažu novads I Sacensību info lapa: ŠEIT!

22.04. “Gaujmaliešu Stirnu buks” I Valmiera, Valmieras novads I Sacensību info lapa: ŠEIT! 

27.05. “Zilo kalnu Stirnu buks” I Ogre, Ogres novads

01.07. “Opekalna baznīcas Stirnu buks” I Opekalns, Alūksnes novads

12.08. “Šlokenbekas muižas Stirnu buks” I Milzkalne, Tukuma novads

09.09. “Raiskuma ezera Stirnu buks” I Raiskums, Cēsu novads

07.10. “Sabiles Vīna kalna Stirnu buks” I Sabile, Talsu novads

Gaujmaliešu Stirnu buks 2023
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux