Vaidavas ezera pludmales uzturēšanai, ieviesta maksa par automašīnu novietošanu

Vaidavas ezera pludmale ir iecienīta vieta ne tikai atpūtniekiem, bet te notiek arī dažādi kultūras un aktīvās atpūtas pasākumi, kuri pulcē viesus no tuvākas un tālākas apkārtnes. Lai Valmieras novada pašvaldība daļēji segtu atpūtniekiem nepieciešamās infrastruktūras uzturēšanas izmaksas, aktīvajā vasaras sezonā pie Vaidavas ezera pludmales ieviesta maksa par auto novietošanu Ezera un Parka ielas posmos, kā arī stāvlaukumā Ezera ielā. 

Par automašīnas novietošanu stāvēšanai būs jāmaksā 1,5 eiro dienā, par motocikla, mopēda vai motorollera – 1 eiro, bet par autobusa – 3 eiro. Autostāvvietu apmaksa veicama “Mobilly” aplikācijā vai ar īsziņas nosūtīšanu. Paredzētas divas bezmaksas stāvvietas invalīdiem, kā arī automašīnu stāvēšanas atļaujas Parka ielas 16 iedzīvotājiem. 

Tāpat, lai nodrošinātu kontrolētu satiksmes plūsmu, mainīta satiksmes organizācija iepriekšminēto ielu posmos. Tiek organizēta vienvirziena transporta kustība, iebraukšanu paredzot pa Skolas un Ezera ielām, bet izbraukšanu pa Parka ielu. 

Turpmāk šāda kārtība būs katra gadu no 1. jūnija līdz 15. septembrim. Šovasar saistībā ar sagatavošanās darbiem (ceļu zīmju uzstādīšanu, “Mobilly” pakalpojuma nodrošināšanu) termiņš, kad uzsāks iekasēt maksu par stāvvietu izmantošanu, būs no 10. jūnija. 

Atpūtniekiem Vaidavas ezera pludmalē tiek nodrošinātas bezmaksas sabiedriskās tualetes. Tāpat uzturēšanas izmaksas veido atkritumu izvešana, pļaušanas darbi u.c. Šovasar pludmalē atjaunotas kvarca smiltis, kā arī plānoti citi atpūtas zonas uzlabošanas darbi. LEADER projekta “Atpūtas vietas pilnveidošana Vaidavas ezera krastā” ietvaros pašvaldība šovasar uzstādīs un/vai atjaunos galdus ar soliem, atpūtas krēslus, ugunskura vietas, velostatīvus, atkritumu urnas.

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux