Valmiera – gada sporta pašvaldība

Sestdien, 8. janvārī, Rīgā, Hanzas Peronā norisinājās Latvijas sporta sabiedrības sasniegumu godināšana ceremonija “Trīs Zvaigžņu balva 2021”. Nominācijā “Gada sporta pašvaldība” līdzjutēju un ekspertu balsojumā titulu ieguva Valmieras novada pašvaldība.

“Liels paldies Valmieras un novada iedzīvotājiem – tas ir mūsu visu kopdarbs! Esam Valmieras novadā radījuši iespējas visiem sportot gribētājiem īstenot savus sapņus – vai tas būtu vinnēt pagalma čempionātā vai olimpiskajās spēlēs. Valmiera mīl sportu. Mēs priecājamies par katra sasniegumiem un esam labākie līdzjutēji neatkarīgi, kāda mēroga sacensības tās ir. Visus, kuriem sports sirdī, aicinu sportot Valmierā!” uzrunājot klātesošos, pateicās Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.  

2021. gadā pabeigts līdz šim vērienīgākais sporta infrastruktūras projekts Valmieras novada pašvaldībā – 13. augustā norisinājās svinīga ceremonija, atklājot atjaunoto Jāņa Daliņa stadionu un jauno vieglatlētikas manēžu. Latvijas pirmās olimpiskās medaļas ieguvēja Jāņa Daliņa vārdā nosauktais stadions ir nacionālas nozīmes sporta būve ar valsts finansējumu, projektēšanas procesā aktīvi iesaistoties Latvijas Vieglatlētikas savienībai. Stadionā un jaunajā manēžā ir iespēja trenēties un sacensības organizēt 24 vieglatlētikas disciplīnās. Lielākais ieguvums vieglatlētiem ir iespēja pilnvērtīgi aizvadīt darbu gan vasaras sezonā, gan ziemā, jo jaunā vieglatlētikas manēža sniedz iespēju aizvadīt treniņus gan skriešanas un lēkšanas, gan mešanas disciplīnu pārstāvjiem. Turklāt stadions un stadiona labiekārtotā teritorija ir brīvi pieejama ikvienam aktīvās atpūtas cienītājam.  

“Pašvaldības uzdevums ir veidot un attīstīt infrastruktūru, kuru katrs var saukt par savu, lai tā būtu kvalitatīva un ērta gan olimpiskajiem čempioniem treniņiem un sacensībām, gan gatavojoties mačiem draugu lokā, gan izaicinot un uzvarot pašam sevi un ar sportu stiprinot veselību. Vienmēr meklējam jaunus veidus un īstenojam jaunas idejas, lai uzlabotu sporta piedāvājumu,” stāsta J.Baiks.  

Kā informē “Trīs Zvaigžņu balva 2021” organizatori, balvu par mūža ieguldījumu sportā saņēma ilggadējais treneris cīņas sportā Visvaldis Freidenfelds. Nominācijā “Mūža ieguldījums sportā” pretendentus izvirzīja Latvijas Olimpiskā komiteja, Latvijas Paralimpiskā komiteja un Latvijas Sporta federāciju padome, taču balvas ieguvēju noteica un paziņoja “Trīs zvaigžņu balva 2021” žūrija.  

“Trīs Zvaigžņu balva 2021” pārējo nomināciju kandidātus pirmajā kārtā izvirzīja plašs sporta sabiedrības un nozares profesionāļu loks, tostarp olimpisko un neolimpisko sporta veidu federācijas, sporta organizācijas un sporta žurnālisti. Nominācijai “Gada sporta pašvaldība” tika izvirzītas Liepājas pilsētas pašvaldība, Rīgas pilsētas pašvaldība un Valmieras novada pašvaldība. Savukārt no 2021. gada 8. līdz 28. novembrim norisinājās līdzjutēju balsojums, nosakot pusi balsu balsojuma kopvērtējumā nominācijās “Gada izrāviens sportā”, “Gada notikums sportā”, “Gada sporta federācija”, “Gada sporta pašvaldība”, “Gada sporta treneris”, “Gada sporta komanda”, “Gada komanda individuālajos sporta veidos”, “Gada paralimpiskais sportists”, “Gada sportists tehniskajos sporta veidos”, “Gada sportiste” un “Gada sportists”. Balsojuma gala rezultātu veidoja līdzjutēju balsis (50%), sporta organizāciju nominēto sportistu balsojums (25%) un sporta žurnālistu balsojums (25%).  Nominācijā  “Gada sporta  skolotājs” uzvarētāju noteica Izglītības un zinātnes ministrija.  

Foto autors: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja  

Informāciju sagatavoja: Zane Bulmeistare, Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece, tālr. 26443410

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux