Valmieras novada mājražotāji saņem medaļas “Novada Garša” 2022 pārtikas produktu kvalitātes konkursā

Pēc košiem un gardiem vasaras pasākumiem visos Latvijas kultūrvēsturiskajos novados 1. oktobrī Hanzas peronā Rīgā notika “Novada Garšas” sezonas kulminācija. Šādi svētki nav iedomājami bez visu Latvijas novadu mazo ražotāju un mājražotāju tirgus. Vasaras pasākumos apmeklētāji balsoja par sev tīkamāko ražotāju, nosakot trīs saimniekus no katra novada, kurus noteikti vēlas sastapt Hanzas peronā. Vidzemi  pārstāvēja Valmieras novada mājražotāji  SIA “Zarupi” ar sukādēm, sīrupiem un sulām un “Sandriņas ievārījumi” ar mājas maizi un neierastiem ievārījumiem, kā arī SIA “Tāldimdi” no Salacgrīvas novada Liepupes ar mājas kūpinājumiem.

Pirms noslēguma pasākuma notika jau trešais “Novada Garša” pārtikas produktu kvalitātes konkurss, ko rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs sadarbībā ar Pavāru klubu un Latvijas Lauksaimniecības universitātes Pārtikas tehnoloģijas fakultātes speciālistiem. Konkursam pieteikto produktu skaits un konkurence ik gadu aug, taču panākumus konkursā guva arī Valmieras novada mājražotāji:

  • Sudrabs SIA LIVO plūškoka ogu nektāram karstā dzēriena pagatavošanai;
  • Sudrabs Sandras Vilnes (“Sandriņas ievārījumi”) gurķu, jāņogu ievārījums;
  • Sudrabs Sandras Vilnes (“Sandriņas ievārījumi”) mērcei “Sievasmātes mēlīte”;
  • Sudrabs Zitas Petrusevičas sausseržu ievārījumam;
  • Bronza Sandras Vilnes (“Sandriņas ievārījumi”) brokastu maizei;
  • Bronza Zitas Petrusevičas plūmju gardumam ar šokolādi;
  • Bronza Zitas Petrusevičas ziemīgajam upeņu sīrupam.

Konkursam tika pieteikts arī SIA “Berga vīns” dzirkstošais vīns “Rabarbers”, sidrs un raudzēts cidoniju dzēriens.

Turpmāk šos produktus rotās godalgotās zīmes. Droši var apgalvot, ka mūsu novada mājražotāju ražotie produkti ir lieliski, kvalitatīvi, garšīgi un tos ir pavisam droši iegādāties tirdziņos, lai bagātinātu savu ikdienas vai svētku galdu.

Zīmols   “Novada Garša” ir ilgtspējīga vietējās pārtikas sistēma, kas nodrošina Latvijas     izcelsmes pārtikas produktu izsekojamību un kvalitāti. Vairāk informācijas par zīmolu un ražotājiem iespējams uzzināt www.novadagarsa.lv.

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux