Valmieras novadā notiks “Fiz-Kul-Tūre”

Pamodināt sevī sportisko garu, satikt aktīvus domubiedrus, iepazīt dabas vērtības, vēstures līkločus un atklāt daudz jaunā un nezināmā. To visu būs iespējams piedzīvot, piedaloties Valmieras novada “Fiz-Kul-Tūrē” – skriešanas, nūjošanas un velobraukšanas seriālā.

Plānoti astoņi posmi dažādās vietās novadā: 20. aprīlī Sietiņiezī, 27. aprīlī Valtenberģu muižā, 2. maijā Burtnieku muižas parkā, 11. maijā Rūjas palienē, 18. maijā Mūrmuižā, 25. maijā Ķoņu kalnā, 1. jūnijā Sedā, 8. jūnijā Jāņa Daliņa stadionā un Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā.

Visi posmi norisināsies darbadienu vakaros ar brīvo startu no plkst. 17.00 līdz plkst. 19.00. Dalībniekiem rezultāta fiksēšanai tiks izsniegta  SPORTident Active Card (dalībnieki var izmantot personīgo SPORTident Active Card, kas jāreģistrē startā).

Sacensību formāts ir draudzīgs ģimenēm ar bērniem un aizraujošs arī pieredzējušiem sportistiem, kuri vēlas sacensties ar citiem. Katra posma norises vietā būs maršruti ar iespējamo garumu apmēram 1–2km skriešanas un nūjošanas distancei, 2–3km velo braukšanai. 

Katras vecuma grupas dalībnieki skrien, nūjo, brauc ar velo savu distanci noteiktā laika limitā, veicot sev vēlamo apļu skaitu, bet ne ilgāk kā 30 min vai 1 stundu. Dalībnieks seko līdzi pavadītajam laikam distancē, skatot pulksteni starta–finiša zonā. Rezultāti tiks noteikti pēc veikto apļu skaita un laika, kas pavadīts to veikšanā.

Dalībnieki, kuri piedalīsies vismaz piecos posmos, cīnīsies par godalgotām vietām kopvērtējumā visās vecuma grupās. Noslēguma posmā Valmierā, Jāņa Daliņa stadionā pēc distanču veikšanas plkst.20.45 notiks apbalvošana. Visi dalībnieki neatkarīgi no sacensību rezultāta, kuri būs piedalījušies vismaz piecos “Fiz-Kul-Tūre” posmos, būs guvuši ne tikai lielisku treniņu ciklu un daudzveidīgus iespaidus, bet arī iespēju iegūt Polar Vantage M2 multisporta GPS pulksteni, lai pilnveidotu turpmākās sporta aktivitātes.

Ikvienā posmā pēc veiktās distances dalībniekiem būs iespējams veldzēt slāpes un atjaunot enerģiju ar veselīgiem produktiem, ko būs sarūpējušas Valmieras novada saimniecības. Organizatori aicina dalībniekus ņemt līdzi un izmantot savas dzērienu pudeles vai krūzes.

Pirms “Fiz-Kul-Tūre” seriāla sākuma rīkotāji aicinanovada iedzīvotājus apmeklēt praktiskās nodarbības skriešanā un nūjošanā, kurās speciālisti dalīsies pieredzē un ieteikumos, kā pareizi sākt vai atsākt sportiskās aktivitātes.

Skriešanas praktiskās nodarbības notiks: Valmierā, Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā – 6., 10., 13. aprīlī plkst. 18.00; Rūjienā, Rūjienas vidusskolas sporta laukumā (Rīgas iela 30) – 12., 14., 19. aprīlī plkst. 18.00. Nūjošana praktiskās nodarbības notiks: Mazsalacā, Mazsalacas vidusskolas sporta laukumā (Parka iela 30) – 6., 13., 20. aprīlī plkst. 18.00. Rencēnos, Rencēnu pamatskolas sporta laukumā (Parka 1) – 4., 11., 25. aprīlī plkst. 18.00.

“Fiz-Kul-Tūre” nolikums un pieteikšanās mājaslapā www.valmierasnovads.lv, sadaļā “Novads”, “Sports”. Dalība gan seriālā, gan praktiskajās nodarbībās ir bez maksas.

Informāciju sagatavoja: Zane Bulmeistare, Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece, tālr. 26443410

Valmieras novada skriešanas, nūjošanas, velo seriāls
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux