Valmieras novada tūrisma uzņēmējdarbības pieredzes stāsts – ūdens aktīvās atpūtas uzņēmuma “Vidzemes laivas” saimnieks Arnis Seņkāns

Sagaidot pirmo pavasara mēnesi, tiekamies ar ūdens sporta, tūrisma un aktīvās atpūtas uzņēmuma “Vidzemes laivas” saimnieku Arni Seņkānu, lai uzzinātu kā teikām apvītais Burtnieka ezers kļuvis par iedvesmu uzņēmējdarbības uzsākšanai.

Arnis ir dzimis un audzis Burtniekos un dzīves laikā pavisam dabiski ir kļuvis par Burtnieka ezera patriotu – viena no vilinošākajām un skaistākajām vietām saimnieka redzējumā jau kopš bērnības. Makšķerēšana jau sākotnēji ir bijusi Arņa vaļasprieks un, gadiem ejot, kā loģisks hobija turpinājums dzimusi ideja par savu tūrisma uzņēmumu. Vispirms ar Lauku atbalsta dienesta palīdzību tika iegādātas laivas, ko piedāvāt nomā makšķerniekiem un Burtnieka ezera ainavu baudītājiem. Tad parādījās arī laivu motori, vēja dēļi, SUP dēļi un viss pārējais. Burtnieka ezers un tā apkārtne ir bagāta ar dabas skaistumu, vēstures un kultūras mantojumu, kas aizraus ikvienu, kurš tam ļausies. Tieši tādēļ vēlēšanās piedāvāt plašākas atpūtas iespējas Burtnieku viesiem un attīstīt biznesu šajā vietā bijusi pašsaprotama. Par “Vidzemes laivu” tapšanu droši var apgalvot – hobijs ir pārtapis biznesā!

Burāšana ar vēja dēli ir dinamisks, interesants un ļoti aizraujošs sporta veids – vēl viens no saimnieka hobijiem, kas realizējams Burtnieka ezerā. Vēlēšanās iepazīstināt arvien vairāk interesentus ar šo aktīvās atpūtas iespēju, kalpoja kā dzinējspēks tālākai uzņēmuma piedāvājuma paplašināšanai. Nu jau pirms septiņiem gadiem, apvienojot sen iecerētu Arņa sapni un Burtnieku jauniešu centra vadītājas Daigas Kīnas iniciatīvu, tika uzsākta vasaras burāšanas nometņu “Nāc burāt!” tradīcija, kas turpināsies arī šogad.  Ar Valmieras novada pašvaldības atbalstu pagājušajā gadā tika uzsākta programma “Vindsērfings VISIEM!”, kur gan pieaugušie, gan bērni ar dažāda līmeņa zināšanām un prasmēm “Vidzemes laivās” var apgūt vindsērfinga pamatus un spert pirmos soļus šajā sporta veidā. Tomēr darbs ar bērniem un jauniešiem uzņēmējam ir īpaši mīļš – tieši viņos varot saredzēt patiesu aizrautību, attīstību un dzīvesprieku, kā arī pats gūt gandarījumu par impulsa sniegšanu jauniešu interesēm un izaugsmei.

Arnis ir pārliecināts – lai piesaistītu tūristu uzmanību un attīstītu uzņēmumu, nav obligāti jārada kas pilnībā jauns, bet gan jāseko līdzi aktualitātēm un pārstāvētās sfēras attīstībai. Iedvesma jāmeklē līdzcilvēkos, dabā, citu tūrisma uzņēmēju panākumos, spēku iespējams rast komandas darbā un jaunu sadarbību veidošanā. Noteikti ir jāpaplašina savs redzesloks arī tehniskajos jautājumos, lai nodrošinātu modernus un augstas kvalitātes pakalpojumus. Arī savstarpēja tūrisma uzņēmēju sadarbība ir veiksmes atslēga – ne tikai palīdzot viens otram ikdienā, bet arī veidojot attīstības plānus tuvākai un tālākai nākotnei par tūristam draudzīgas vides labiekārtošanu.

“Vidzemes laivas” piedāvājumu iemīļojuši aizrautīgi makšķernieki, burātāji, laivotāji, uz vasaras nometnēm pulcējas bērnu un jauniešu bariņi, kopīgu atpūtu un sportiskas aktivitātes bauda dažādi kolektīvi. Kopā piedzīvoti arī dažādi interesanti un amizanti atgadījumi – Burtnieka ezerā atrasti dārgumi jeb laiva, ko apdzīvojuši neskaitāmi daudz gliemežu un zušu mazuļi, reiz ezera vidū viesis pazaudējis laivas motoru un daudzi citi, ko atcerēties ar smaidu uz lūpām. Saimnieks nākotnē saredz izaugsmes iespējas plašāka mēroga vietējo un ārzemju tūristu piesaistīšanā, ķeroties klāt plāniem par naktsmītnes izveidošanu pie laivu bāzes un katamarānu nomu.

Sarunu noslēdzam ar ceļavārdiem no “Vidzemes laivu” saimnieka tiem, kuri saistīti ar tūrisma uzņēmējdarbību vai plāno iesaistīties šajā nozarē. Viņš aicina nenokārt degunu, turpināt attīstīt iesākto un meklēt kopīgu valodu un sadarbības iespējas arī ar citiem tūrisma uzņēmējiem, lai kopā paveiktu vairāk. Arnis aicina viesoties Burtniekos un iepazīt šo teiksmaino vietu, aktīvi atpūsties un izmantot plašo “Vidzemes laivu” piedāvājumu: “Baudiet un novērtējiet dabas sniegto burvību, kas ir mums apkārt!”

Nākamajā mēnesī dosimies ciemos uz Rūjienas pusi, pie kalēja darbnīcas “Kalnmesteri” saimnieka, lai uzzinātu vairāk par viņa tūrisma uzņēmējdarbības stāstu.

Informāciju sagatavoja: Linda Zīle, Valmieras novada Tūrisma pārvaldes mārketinga speciāliste, Mob. tālr.: 26332213, visit.valmiera.lv

"Vidzemes laivas" Arnis Seņkāns
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux