Valmieras teātris noslēdz grūto, bet jaudīgo sezonu

21. jūnijā Valmieras teātra kolektīvs ar iestudējumu “Es neesmu klaviernieks” noslēdza 2021./2022. gada sezonu. Teātra direktore pateicās kolektīvam par aizvadīto sezonu, kas nav bijusi viegla gan pandēmijas, gan uzsākto  rekonstrukcijas darbu dēļ. Bet arī pauda bažas, ka nākamā sezona būs tikpat izaicinoša un neparedzama, jo diemžēl dažādu iemeslu dēļ būvdarbi nerit pēc plāna. Līdz ar to darbiniekiem sadzīves apstākļi sezonas sākumā vēl nebūs uzlabojušies, bet direktore pauda cerību, ka radošais pacēlums un jauda, kas iegūta šajā sezonā turpināsies un izteica apbrīnu kolektīvam par spēju būt saliedētam, disciplinētam un radošam.

Sezonas noslēgumā tika godināts vecmeistars Varis Brasla, kam izrāde “Es neesmu klaviernieks” ir pēdējais iestudējums uz Valmieras teātra skatuves,  61 gada garumā iestudējot 44 izrādes.

Tāpat tika sumināti aktieri, kuri šīs sezonas laikā nospēlējuši visvairāk izrāžu – Klinta Reinholde, Mārtiņš Meiers un Anna Nele Āboliņa. Bet visvairāk nospēlētā izrāde bijusi Toma Treiņa iestudētā “Nākošpavasar”, kas ar viesizrādēm apceļoja teju visus Latvijas novadus.

Jauno sezonu teātris uzsāks 2. augustā, aizvadot 8 Valmieras vasaras teātra festivālu un ar izrādēm atgriežoties Apaļajā zālē, kā arī dodoties viesizrādēs uz Rīgu, kur biļetes jau pieejamas.

Gribētos cerēt, kas šīs sezonas objektīvam raksturojumam varam citēt teātra kritiķi Līgu Ulberti: “Valmieras teātrim šī ir bijusi grūta, bet varena sezona – astoņas pirmizrādes gandrīz pilnībā nojauktajā teātra ēkā, kur kā spītīga saliņa turas tikai Apaļā zāle. Ļoti mazajā spēles laukumā izdevies ierūmēt ļoti dažādus darbus, no kuriem dažiem citos apstākļos varbūt noderētu lielāka skatuve, bet kopumā uzrāviens ir nenoliedzami jaudīgs – visu paaudžu režisori, no lielās klasikas līdz mūsdienu latviešu autoriem.”.

Sirsnīgs paldies sadarbības partneriem un atbalstītājiem, bet īpaša pateicība skatītājiem, kuri nenogurstoši turpina piepildīt skatītāju zāles un dod pārliecību, ka teātra izvēlētais ceļš viņus interesē, iedvesmo un  aizrauj.

Informācijai: Marta Cekule, Sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste, Mob. 26609252, https://vdt.lv/lv/

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux