Valmiermuižā aicina uz ziemas saulgriežu svinībām un tirdziņu GARDU MUTI un dančiem

Tuvojoties ziemas saulgriežiem, 16. decembrī no plkst. 11.00 līdz 15.00 Valmiermuižā līdzās alus darītavai ieradīsies tuvāki un tālāki mājražotāji un amatnieki, kuri piedāvās sanākušajiem dažnedažādus labumus svinību galdam un dāvanām. Varēs satikt ķekatniekus, piedalīties darbnīcās un izzīlēt nākamo gadu! Vakarpusē, plkst. 18.00, svinības turpināsies ar danču vakaru Valmiermuižas alus viesistabā.

Ziemas saulgriežu mājražotāju un amatnieku tirdziņā varēs iegādāt siltas zeķes un cimdus, smaržīgas sveces, grāmatu „Valmiermuiža”, glītas rotas kā dāvanu mīļajiem un krāšņumlietas svinībām, kā arī smaržīgu maizi, brangu gaļu un zivi, svaigu sieru, sildošus dzērienus un citus gardumus svētku galdam. Ķekatnieki, staigādami no mājas uz māju, nes veselību, veiksmi un jautrību – Valmiermuižā tradīcijas vēstīs un ķekatās dosies LU Deju folkloras kopa „Dandari”. Sanākušie varēs liet laimītes, izzinot nākamo gadu, veidot smalkus puzurus, kā arī doties izjādēs un braucienos kamanās kopā ar Valmiermuižas staļļa saimi. Tirdziņā ciemosies Farmācijas muzeja pedagoģe, kas ikvienu aicinās sasildīties ar karstu zāļu tēju, iepazīt, nogaršot un uzzināt interesantas lietas gan par zālītēm, gan dažādiem ziedu, ogu un garšvielu sīrupiem, kas dod veselību un možumu ziemas laikā. Darbnīca top kopā ar #SlowFood kopienu par labu, tīru un taisnīgu ēdienu Valmiermuižā.

Kā jau īstās svinībās pienākas – alus goda vietā! Diplomēts alus someljē Uldis Līcis piedāvās baudīt un izzināt tumšā alus garša, taču alus darītavas meistari galdā cels savus jaunākos brūvējumus un ciemakukuļus. Neiztrūks arī mielošanās – Valmiermuižas alus virtuve būs sarūpējusi gardu svētku pusdienu piedāvājumu. Galdā tiks celti zirņi un grūbas, cūkgaļas cepetis, asinsdesa, štovēti kāposti, piparkūkas un citas latviskas garšas par godu ziemas saulgriežu svinībām.

Svinību vakarā, plkst. 18.00, Valmiermuižas saime aicina viesus uz koncertu un danču vakaru Valmiermuižas alus viesistabā kopā ar LU Deju folkloras kopu „Dandari”. Ziemas svētkos latvieši senatnē pacilāja savus arklus, citus darba rīkus, jau domājot par pavasari. Arī šajā vakarā varēs atcerēties zināmos dančus un apgūt jaunus. Ziemas svētkos visi ķekatnieki un saime kustās, bet lācim ir īpaša deja „Danco lāci”, kas arī tiks mācīta. Muzikanti ar dzīvespriecīgu, aizrautīgu spēli iegriezīs lustīgu vakaru un dejotāji ierādīs deju soļus. Iepriekšēja sagatavotība nav nepieciešama, tikai dejas prieks! Biļete 10 EUR (Bezrindas.lv). Bērniem līdz 6 gadu vecumam ieeja bez maksas.

Lai baudītu sirsnīgas sarunas, gardu ēdienu un Valmiermuižas alus darītavā brūvētās garšas, 17. decembrī no plkst. 10.00 līdz 16.00 Valmiermuižas alus virtuvē aicina uz sātīgām ziemas saulgriežu vēlajām brokastīm. Rezervāciju pieteikšana: +371 28664424 vai [email protected].

Rīko Valmiermuižas kultūras biedrība, atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Valmiermuižas alus darītava, Valmieras novada pašvaldība, Valmieras Kultūras centrs un ZAAO.

Plašākai informācijai: Valmiermuižas kultūras biedrība, [email protected], tālr. nr.: 27337798, http://kultura.valmiermuiza.lv/.

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux