VELO KINO FESTIVĀLS “KINO PEDĀLIS” VALMIERĀ

Šīs nedēļas nogales galamērķis visiem velo un kino cienītājiem noteikti būs Valmiera. Jau devīto gadu te norisināsies velo un kino festivāls “Kino pedālis”, šoreiz 10. un 11.maijā. Unikāls festivāls, kura ietvaros notiek gan KINO NAKTS, gan interaktīvs VELO BRAUCIENS 3 maršrutos.

Festivāls ir pieejams visiem intresentiem un dalība tajā ir BEZMAKSAS.

KINO NAKTS 10.maijā

Jau šajā piektdienā Valmierā tiks atvērtas 4 pop up kinovietas. Te tiks izrādītas īsfilmas gan no Latvijas, gan ārvalstīm. Festivāla filmu programmā aplūkojumas filmas, kurās velosipēds ir svarīga dzīvesveida vai filmas notikumu daļa – vai pat galvenais varonis. Katram intresentam ir iespēja izveidot savu programmu un izlemt, kuras filmas, kuros kinoteātros tiks baudītas.

Pop up kinoteātri šogad izvietoti tādās vietās, kā – bijusī siltumnīca, tagad svinību zāle “Upīša ielas paviljons”, tehniskajās garāžās “Garāža pie ZET”, terasē pie jaunās Valmieras muzeja istāžu un espozīciju zāles, kā arī Dzirnavu ezeriņa promenādē, kur meklējams “Man patīk Valmiera” uzraksts.

Apmeklētāju ērtībai piektdien, 10.maijā, Valmierā pie Kultūras centra, no 18:00 – 22:00 darbosies KINO PEDĀĻA info centrs, kurā varēs saņemt visa veida informāciju, gan par KINO NAKTI, gan par nākamās dienas VELO BRAUCIENU.

Detalizētāk par festivāla filmu programmu un norises vietām uzzināsiet KINO PEDĀĻA mājaslapā.

VELO BRAUCIENS 11.maijā

Sestdienas rītā visi festivāla dalībnieki un viesi gaidīti Valmiermuižas parkā, kur jau no plkst.10:00 spēlēs Dj All-viss un Valmiermuižas alus klēts priecēs ar gardām brokastīm, lai uzmundrinātu visus VELO BRAUCIENA dalībniekus startam.

Šis ir unikāls atpūtas un izklaides velo brauciens, kurā dalībnieki dodas ar interaktīvas spēles palīdzību, kas tiek spēlēta jūsu viedtālruņos un piedāvā izklaidējošu un izglītojošu saturu brauciena laikā.

Jūsu uzdevums ir tikai izvēlēties kādu no trijiem maršrutiem:

ĢIMENES PEDĀLIS 12 km – vedīs iekšā Valmierā un ar slaidu līkumu pār “Dzelzīti” un, izmantojot svaigi būvētos veloceliņus, ieriposim Valmieras romantiskākajā rajonā – Kārlienā. Šeit būs gan pikniks Gaujas krastā pie Krācītēm, gan velo – veiklības stafetes jaunajā trasītē.

PUSPEDĀLIS 22 km – vedīs uz Mežvidiem. Kurš vispār zin kur tādi Mežvidi ir?! Puspedālis izvedīs vēl nebrauktus ceļus. Jūs būsiet pārsteigti par piknika vietu pie slepenā ezera. Mājupceļā lūkosim seno Iršu parka ceļu, kur Rātsupītei pāri ved vairākus gadsimtus sens tiltiņš. 

DIŽPEDĀLIS 50 km – vedīscaur Pirdriķi uz Burtnieku. Kino Pedāļa vēsturē Burtnieku apciemosim pirmoreiz un, kurš līdz Burtniekam tiks, tam būs savu Gaismas pili ieraudzīt! Protams, neiztiksim bez pāris jaukiem piknikiem un dižās pēcgaršas finišā!

Kopējais STARTS visiem maršrutiem plkst. 12:00 no Valmiermuižas parka. Un atceries, šīs nav sacensības – šis ir “baudīšanas miniens”. Tādēļ ir pēdējais brīdis uzpucēt savu velosipēdu, sapulcēt ģimeni un draugus, lai jau sestdienas rītā satiktos Valmiermuižas parkā.

Pēc velo brauciena norisināsies VELO BURZIŅŠ Valmiermuižas alus terasē, kā arī visi brauciena dalībnieki finišā saņems īpašo KINO PEDĀĻA Gardu muti zelteri.

Ja kāda iemesla dēļ pašreiz nevari būt aktīvs velosipēdists, gaidīsim sestdien tevi Valmiermuižā tāpat. Jo visas dienas garumā te spēlēs Dj All-viss, kā arī plkst. 15:30 norisināsies bērnu līdzsvarsacensības TIP TAP pedālis, bet plkst. 17:00 uz skatuves kāps mūziķis RAUM.

Tiekamies KINO PEDĀLĪ.

Plašāka informācija festivāla mājaslapā www.kinopedālis.lv, kā arī facebook un instagram.

Lielisks veids, kā pavadīt fantastiskas brīvdienas.

Dalība visos festivāla pasākumos BEZ MAKSAS.

Informāciju sagatavoja: Gundega Gulbe, Kino pedālis projekta vadītāja. t:26472292 [email protected], www.kinopedalis.lv

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux