Vides pieejamība Valmieras kultūrvides centra ēkai

Turpinās Valmieras kultūrvides centra ēkas būvniecības darbi projektā “Kultūra, vēsture un arhitektūra Gaujas un laiku lokos”. Tā mērķis ir saglabāt kultūrvēsturisko mantojumu un nodrošināt viduslaiku pils mūru apskates pieejamību Valmieras vecpilsētā.

Kopš iepriekšējās publikācijas jaunbūvei ir veikta pakāpienu veidņu un stiegrojuma izbūve, plātņu veidņu stiegrojuma izbūve un betonēšana. Pārbūvējamai daļai veikta manteļskursteņa pievadu atjaunošana, skursteņa plaisu aizdare, aploces arkas izbūve zem manteļskursteņa, oļu klājuma izbūve zem metāla lieveņa/terases, griestu konstrukciju demontāža pie lifta telpas un griestu plakņu attīrīšana. Ir atjaunotas arī koka konstrukcijas jeb veikta bojāto elementu nomaiņa un protezēšana, veikta lifta šahtas un inženierkomunikāciju izbūve un terases pamatu atjaunošana.

Labiekārtojamā teritorijā ir demontēts bruģakmens segums un veikta apmaļu demontāža, liekās grunts norakšana un grunts pamatnes blietēšana, kā arī ceļu un laukumu punktu nospraušana. Ir pabeigti jumta hidroizolācijas membrānas ieklāšanas un apdares darbi, kā arī samontētas sadalnes, uzstādīti lifti, gaismekļi un dūmu lūka.

Plānojot jaunās Valmieras kultūrvides centra ēkas telpas, viens no galvenajiem uzdevumiem bija tās padarīt apmeklētājiem droši un ērti pieejamas, piemēram, cilvēkiem ar kustību traucējumiem un apmeklētājiem ratiņkrēslā. Valmieras kultūrvides centra ēkā ir izbūvētas uzbrauktuves un nobrauktuves, kā arī izbūvēti divi lifti.

Valmieras pils kultūrvides centra izveidi īsteno Eiropas Savienības fonda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” prioritārā virziena “Vides aizsardzības un resursu izmantošanas efektivitāte” 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķa “Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus” projekta “Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos” ietvaros. Projekts paredz Valmieras pils Ziemeļu aizsargmūra un ZR daļas pagrabu atsegto mūru konservāciju, jaunā Valmieras pils kultūrvides centra būvniecību, pils vides un virtuālās ekspozīcijas izveidi. Projektā paredzēts Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 1 032 900 EUR apjomā, papildus ieguldot finansējumu no valsts 38 823, 53 EUR un līdzfinansējumu no pašvaldības 155 294,12 EUR.

Fotogalerija ir pieejama šeit.

Informāciju sagatavoja: Marija Melngārša, Valmieras novada pašvaldības, Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas, komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste, tālr. 26351628

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux