Viljandi aicina uz Hanzas svētkiem!

Par godu tam, ka Viljandi savulaik bijusi ievērojamās Hanzas savienības sastāvā, pilsēta katru gadu ietērpjas Hanzas svētku rotā. Šogad Viljandi Hanzas svētki visus pulcēs no 3. līdz 5. jūnijam. Hanzas svētku laikā Viljandi pilsēttelpu piepildīs priecīga noskaņa un svētku sajūta, svētku ietvaros notiks arī neliels pilsētas festivāls.

Šoreiz Hanzas dienas, kas norisināsies jau 30. reizi, svinīgi tiks atklātas 3. jūnija vakarā plkst. 18.00. Vakars turpināsies ar Kafejnīcu nakti Kantreküla rajonā, kas šajā vakarā Viljandi iedzīvotājiem un viesiem atklāsies vēl nebijušā gaismā. Apmeklētāji laipni aicināti Kantreküla ļaužu pagalmos, uz jumtiem, balkoniem un terasēm, lai šajās savdabīgajās mājas kafejnīcās ļautos laba ēdiena, mūzikas, mākslas, darbnīcu un citu piedzīvojumu baudījumam.  Hanzas svētku pirmo vakaru noslēgs iespaidīgs nakts koncerts teātra “Ugala” dīķa krastā. Uz skatuves kāps viena no Igaunijas spilgtākajām soula un R&B dziedātājām Rita Raja (Rita Ray).   

Rita Raja ar savu dvēseliski piepildīto balsi un patieso liriku ir pirmā spilgtākā soula soliste Igaunijā. No pirmā acu skatiena šķietami maigā jauniete izstaro īstu femme fatale enerģiju, tajā pašā laikā saglabājot ilgas pēc meitenīgas vienkāršības. Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas absolvente dziesmas pati raksta, komponē un arīdzan piedalās skaņdarbu producēšanā, sadarbojoties ar savu grupu četru cilvēku sastāvā un “Solid Gold Sound” producēšanas komandu.

Biļetes uz koncertu pieejamas biļešu pārdošanas platformā “Piletilevi”. 1.04.–2.06. biļetes cena 22 EUR (pensionāriem, studentiem, skolēniem) un 25 EUR (pilnas cenas biļete). Koncerta dienā, 3.06., biļetes cena 30 EUR. Bērniem līdz 7 gadu vecumam (ieskaitot) ieeja bez maksas.  

Hanzas svētku otrās dienas pasākumi 4. jūnijā sāksies no rīta plkst. 10.00, kad durvis vērs lielais amatniecības gadatirgus. Hanzas gadatirgū Viljandi vecpilsētas ielas piepildīs tirgotāji no Igaunijas un citām valstīm. Tajā varēs iegādāties mājās gatavotas, pašu audzētas, ar rokām darinātas, oriģinālas un vietējās preces. Apmeklētājus priecēs daudzveidīga kultūras programma uz vairākām skatuvēm, radošas gaisotnes pārpildīta Mākslas priekšmetu iela, aizraujošas sporta sacensības, aktivitātes bērniem un jauniešiem, ceļojumi garšu pasaulē un daudz kas cits. Pirmo reizi Hanzas svētkos būs pieejama viduslaiku telpa, kurā ar savu programmu uzstāsies Tartu Universitātes Viljandi Kultūras akadēmija.    

Viljandi Hanzas dienu otrajā vakarā, 4. jūnijā, Viljandi ezera krastā norisināsies koncerts, kurā uzstāsies dziedātāja un aktrise Adēle Jāgo un viens no Igaunijas novērtētākajiem dziesmu autoriem un māksliniekiem Vaiko Epliks. Koncerts sāksies plkst. 21.30 un ilgs līdz pusnaktij, proti, tas norisināsies tieši tajā laikā, kad saule krāšņo Viljandi ezeru ar pēdējo dienasgaismu apvīs zeltītos toņos.  

Adēle Jāgo izpildīs savas oriģinālās dziesmas, kuru tapšanā iedvesma smelta mājās, bērnībā, ģimenē un mākslinieces iekšējā dvēseles dinamikā. Turklāt kopā ar ģitāristu Jānu Jāgo (Jaan Jaago) koncertprogramma papildināta ar pilnīgi jauniem skaņdarbiem no Džonijas Mičelas (Joni Mitchell), Ališijas Kīsas (Alicia Keys) un citu izcilu mākslinieču repertuāra.   Vaiko Epliks savas muzikālās karjeras laikā aktīvi darbojies grupās Clair`s Birthday, Ruffus, Koer, Eliit un Joyguns. Viņš izdevis 22 vinila skaņuplates, producējis mūziku arī citiem igauņu māksliniekiem un 25 gadu muzikālās darbības laikā sarakstījis apmēram pāris tūkstošus dziesmu. Labākās no tām varēs dzirdēt Viljandi koncertā autora personīgajā redzējumā ar ģitāras pavadījumu.  

Biļetes pieejamas biļešu pārdošanas platformā “Piletilevi”. Biļešu cenas: līdz 30.04. biļetes cena 12 EUR (pensionāriem, studentiem, skolēniem) un 15 EUR (pilnas cenas biļete). 1.05.–3.06. biļetes cena 16 EUR (pensionāriem, studentiem, skolēniem) un 19 EUR (pilnas cenas biļete). Koncerta dienā, 4.06., biļetes cena 20 EUR. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas.  

5. jūnijā Hanzas svētki noslēgsies plkst. 15.00 pēcpusdienā. Svētku laikā ikvienam būs iespēja iepirkties Hanzas gadatirgū, dzīvot līdzi sporta sacensību dalībniekiem un vērot kultūras programmas uz skatuves.   

Izbaudiet vasaras sākumu kopā ar ģimeni Viljandi Hanzas svētkos! 

Vairāk informācijas var atrast šeit.

Afiša

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux