Ziemas mūzikas festivāla pirmās nedēļas izskaņā – “Džezbaroks” un muzicējošo ģimeņu spiets

Starptautiskā Ziemas mūzikas festivāla pirmās nedēļas izskaņā aicinām izbaudīt džeza un baroka kopskanējumu (piektdien, 12. janvārī, plkst. 18.00 Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā), kā arī brīnišķīgu satikšanos ar dziedošajām ģimenēm (sestdien, 13. janvārī, plkst. 16.00 Valmieras Kultūras centrā).

Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas mūros citu laikmetu ienesīs angļu un itāļu baroka laikmeta mūzika profesionālu mūziķu izpildījumā. Koncertā “Džezbaroks” Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā 12. janvārī plkst. 18.00 Jāņa Strazdiņa (vokāls), Lāsmas Melderes-Šestakovas (baroka vijole) un Aigara Reiņa (ērģeles) sniegumā dzirdēsim, kā jaunos ritmos un improvizācijās izskan angļu un itāļu baroka laikmeta mūzika. Dažādi rokraksti, žanri, laikmeti un to apvienojums brīvā saspēlē – tā programmas noskaņu raksturo mūziķi. Kas kopīgs barokam un džezam? Improvizācija! Tā baroka laika izpildītājiem bija ierasta prakse, katrs pēc savas gaumes izrotāja, papildināja un pārveidoja pierakstīto nošu materiālu, tādējādi parādot savas muzikālās un tehniskās spējas. Jāpiemin, ka klausītājiem būs iespēja arī uzzināt vairāk par baroka mūzikas stila attīstību, jo koncertu papildinās mūziķu stāstījums.

Sirds siltas uzstāšanās pieredzēsim pērn sāktajā tradīcijā. Muzicējošo ģimeņu spiets “Balle kāpostos” skanēs scherzando (mūzikas valodā – rotaļīgi, draiski) nokrāsās 13. janvārī plkst. 16.00 Valmieras Kultūras centrā. Gaidāmi arī danči un ziemas aukstumam piestāvoša izkustēšanās, lai sasildītos. Ģimenisko svētku atmosfēru papildinās pašu rūpēts cienasts pie galdiņiem. Muzicēšanu klausīties aicināts ikviens interesents.

Starptautiskais Ziemas mūzikas festivāls Valmierā skanēs visu janvāri, aicinot apmeklēt gan profesionālu mūziķu koncertus, gan dzirdēt Valmieras novada mūzikas skolu audzēkņu, gan draugu no Limbažu novada un Lietuvas sniegumu. Plašāk par Ziemas mūzikas festivālu un tā programma šeit.

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux