Zilākalna sliežu velosipēdu “ZRailbikes” pirmā sezona ar vairāk kā 1500 viesiem

Tūrisma karstākajā sezonā, no 20. maija līdz 16. oktobrim, Zilākalna ciematā ceļotājiem bija iespēja izzināt un izbaudīt industriālo mantojumu gan viesojoties Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrā “ZTornis”, gan arī izmēģinot jaunos sliežu velosipēdus “ZRailbikes”.  

2020. gadā atklātajā “ZTornī” ciemiņus gaidīja aizraujoši stāsti par industriālo, kultūras un dabas mantojumu Zilākalna apkārtnē, ar virtuālās realitātes palīdzību ikviens varēja saredzēt kūdras purvus, šausliežu dzelzceļu un Zilokalnu no putna lidojuma, kā arī tiem, kas no augstuma nebaidās, bija iespēja uzkāpt ciemata vēsturiskajā ūdenstornī, kurā ierīkots centrs, izzinot ūdenstorņu darbības principus.  

Šajā vasarā īpašu uzmanību un piekrišanu guva Zilākalna jaunais tūrisma produkts – sliežu velosipēdi “ZRailbikes”. Vecajā dzelzceļa depo industriālā mantojuma izzinātājus sagaidīja ar stāstiem par šaursliežu dzelzceļa vēsturi vairāk nekā simts gadu laikposmā, dzelzceļa izmantošanu kūdras ieguvē un ļāva uzmest acis oriģinālajai šaursliežu dzelzceļa lokomotīvei, kas noparkota depo. Lai varētu izbraukt ar kādu no četriem sliežu velosipēdiem, viesiem vispirms bija jānoskatās drošas lietošanas pamācība, un tad nu beidzot viņiem bija tas prieks pa vecajām sliedēm aizmīties līdz divus kilometrus attālajam kūdras purvam, redzēt to savām acīm un apgriežot velosipēdus, kas pats par sevi ir liels piedzīvojums, pārbaudīt savus spēkus, minoties atpakaļ – kalnā.  

“ZTornis” un “ZRailbikes” sezonā uzņēma 2136 apmeklētājus, no kuriem vairāk nekā puse bija sliežu velosipēdu viesi. Visvairāk viesu bija augusta mēnesī – 649, bet pārējos mēnešos – ap 300.  

Sliežu velosipēdu sezona atsāksies pavasarī, kad sniegs būs nokusis, aprīļa beigās vai maija sākumā. Savukārt, “ZTornis” apmeklētājus gaidīs arī ziemā, atbilstoši epidemioloģiskās drošības noteikumiem.

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux