ABULA DABAS TAKA

Apmēram 11 km garā taka ved gar Abula upes kreiso krastu, mežiem un muižu apbūvēm. Apļveida maršruts sākas Brenguļu ciema centrā un vijas gar Abula krastu līdz pat upes ietekai Gaujā, tālāk metot loku pa meža takām un seno muižu teritorijām atpakaļ uz Brenguļiem. Pie kempinga Jaunarāji taka izvijas cauri nelielajai, bet šarmantajai Mīlestība takai.

Dabas takas krāšņumu un dažādību vari izbaudīt ikvienā gadalaikā – pavasarī upes krastos koši saplaukuši pirmie pavasara ziedi un smaržo ievas, vasarā ainaviskos skatus ieskauj sulīgi zaļie koki, rudenī baudu sagādās viršu ziedēšanas laiks, bet sniegotā ziemā būsi kā baltā pasakā.

Senās muižas – Jaunbrenguļu un Vecbrenguļu, kurām taka vijas cauri, savos ziedu laikos pulcējušas dažādas ievērojamas personas, piemēram, ornitologu Nikolaju fon Tranzē, soļotāju Jāni Daliņu, diplomātisko sūtni Edgaru Krieviņu un vēl daudzus citus.

Pēc pārgājiena pa taku vari atpūsties Brenguļu alus sētā un nobaudīt tās piedāvājumu. Dabā taka marķēta ar zili baltu marķējumu.

GPX
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux