SV. JĒKABA CEĻŠ

Svētā Jēkaba ceļš jeb Santjago ceļš (Camino de Santiago) ir viens no galvenajiem vēsturiskajiem svētceļojumu maršrutiem Eiropā. Maršruts veidots, lai veicinātu un attīstītu svētceļojumu tradīcijas Eiropā kopumā un katrā valstī atsevišķi, vietējā un starptautiskā mērogā, izceļot katras vietas unikālās, vēsturiskās, kultūras un intelektuālā mantojuma vērtības.

Kopējais Latvijas Sv. Jēkaba ceļa garums ir 562 km, kas ir sadalīts 24 posmos 

Caur Valmieras novadu vijas trīs maršrutu posmi – 2., 3. un 4. posms.

2. posms. Turna- Strenči. (~ 34 km). Maršruts sākas Turnas centrā pie Tautas nama. Tālāk gar Valžezeru, tas vijas pa līkumotiem ceļiem gar laukiem, ganībām, mājām, ciemiem, upēm. Maršruts iekļauj  Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta Sedas purvu. Mitrā laikā šis ceļa posms var būt dubļains un izaicinājumu pilns, tādēļ noderēs kārtīgi pārgājienu apavi. Pa ceļam vari vērot diženus kokus un alejas, Strenču mazpilsētas arhitektūru un mērot ceļu līdz Strenču baznīcai, lai saņemtu zīmodziņu savā Svētceļnieka pasē.

Grūtības pakāpe: vidējas grūtības, ja veic divās dienās, grūts, ja veic vienā dienā

!!! No marta – aprīlim Sedas purvs mēdz būt applūdis. Ieteicams posmu no Jērcēniem līdz Strenčiem mērot pa ceļu.

Posma Turna – Strenči maršruta karte ŠEIT

3. posms. Strenči – Valmiera (~ 29 km). Maršrutu uzsākot no Strenču baznīcas un izejot caur Strenčiem, ceļš vīsies pa skaistām meža takām gar Gaujas krastiem un maziem ciematiņiem. Vasarā te vari gūt veldzējumu un uz kārā zoba likt vitamīniem bagātās meža ogas vai salasīt sēnes. Maršruts vijas caur Brenguļu ciemu, kur vietējā veikalā vari iegādāties pārtiku, kā arī siltākajos gada mēnešos atvilkt elpu Brenguļu alus sētā, nodegustējot vietējo alu un nobaudot nelielas uzkodas. Tālāk ceļš ved pa gleznaino Abula dabas taku, skatam atklājot Abula upes krastu krāšņumu. Turpinot virzīties uz priekšu, sasniegsi naktsmājas – kempingus Jaunarāji vai Baiļi, bet tālāk ceļš pārklājas ar Mežtakas maršruta takām, turpinot ceļu līdz pat Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcai.  

Grūtības pakāpe: vidējas grūtības, ja veic divās dienās; grūts, ja veic vienā dienā

Posma Strenči- Valmiera maršruta karte ŠEIT

!!! No 2023. gada 1. novembra uz Gājēju vanšu tilta plānoti būvdarbi. Būvdarbu laikā (līdz pavasarim) tilta šķērsošana būs nodrošināta. Tomēr, šķērsojot tiltu būvdarbu laikā, aicinām būt īpaši uzmanīgiem! Jārēķinās, ka ceļā var būt šķēršļi, tostarp smagais transports, kas var traucēt pārvietošanos! 2024. gadā atsevišķos periodos tilts būs slēgts.

4. posms. Valmiera – Liepa (~ 21 km). Maršrutu uzsākot no Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas, tālāk gar Gaujas krastiem vijas skaista taka, kas savieno pilsētas maršrutu Starp četriem Valmieras tiltiem. Tālāk, ārpus Valmieras robežām, maršrutu var turpināt pa nedaudz mežonīgām, bet gleznainām Gaujas Nacionālā parka takām, kas piekļaujas Gaujas kreisajam krastam. Maršruts vijas līdz Liepas ciemam, kur vari aplūkot Lodes māla karjeru, Līču Lanģu klintis, bet, dodoties uz Lodes ciemu, nonāksi līdz veikaliem, autobusa, vilciena pieturai vai izvēlētajām naktsmājām (Liepas muiža, Liepas metodistu baznīca).

Grūtības pakāpe: vidējas grūtības

Posma Valmiera – Liepa maršruta karte ŠEIT

Navigēt
Rīgas iela 10, Valmiera
GPS 57.538710, 25.421286
Kontakti
caminolatvia.com
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux