DAUĢĒNU DABAS TAKA

Dauģēnu dabas taka ir viena no garākajām labiekārtotajām dabas takām Latvijā. Tās garums vienā virzienā ir apmēram 10 km. Te vari baudīt Salacas senlejas krāšņās ainavas ar sarkanā vidusdevona smilšakmens atsegumiem, atmatu pļavas un straujteču posmus, kā arī skatīt dabu tās klusumā, mierā un neskartībā.

Viens no iespaidīgākajiem smilšakmens atsegumiem ir Dauģēnu klintis ar divām alām, kas ir garākās Latvijā (346 un 159 m), un no kurām iztek avoti. Viegli pieejamas ir tikai alu ieejas daļas. Klintis visā to krāšņumā  vari ērti aplūkot no izveidotajām noejas kāpnēm ar labiekārtotu skatu platformu. Ejot pa taku, varēsi aplūkot arī tādus apskates objektus kā Silmaču iezi un akmeni, Salacas senlejas terases un palienes, Dauģēnu karjeru, Nīkuces akmeni, Pēces purvu un Ramatas boleāro mežu.

Dauģēnu dabas taka savienojas ar Skaņākalna dabas parka taku, tādēļ pārgājienu iespējams uzsākt no atpūtas vietas iepretim Skaņākalna klintij. No otras puses to var uzsākt netālu no Ramatas ietekas Salacā (pie atpūtas vietas Puņmutes).

Karte: https://www.google.com/maps/d/edit?mid=15fcj1WvUi6itVgRvVHjeqWEsf3-vwi8&usp=sharing

Daugenu_dabas_taka
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux