BALKONS UN TILTS. Guna Zariņa, Kaspars Znotiņš.

Piektdien, 28. aprīlī, plkst. 19.00 restorāna “Akustika” kultūrtelpā norisināsies Gunas Zariņas un Kaspara Znotiņa dzejas lasījums “Balkons un tilts”.

Jura Kronberga dzeja, Kristapa Graša mūzika.

Gunas Zariņas un Kaspara Znotiņa dzejas lasījums.

Juris Kronbergs (1946-2020) bija (un joprojām ir) viens no spožākajiem latviešu dzejniekiem. Iestudējumā izmantota gan Jura Kronberga jaunības, gan brieduma gadu dzeja. 

Tilts starp dažādiem laukiem – prātu un sirdi, pagājušiem laikiem un tekošiem, Latviju un pasauli, tekstu un skaņu. Šajā darbā tiek meklētas viņa pārdomas, skats uz pasauli, skats uz iekšu – motīvs, kas atkārtojas “Balkons un tilts”. 

Šis ir muzikāli poētisks projekts. Mākslinieki atzīst – lai gan bieži uzsvērta Kronberga kā tilta loma starp Latvijas un trimdas dzejniekiem un sabiedrību, šajā reizē priekšplānā likts balkons.

Tilts ir tas, pa kuru tu uz kaut kurieni dodies, bet balkons ir tur, kur tu apstājies, tur, kur tu esi apstājies un vēro…” skaidro aktieris Kaspars Znotiņš. “Mums tā labpatīkas iztēloties, jā, ka viņš ir balkona situācijā un var vērot. Viņš kā tāds vecs indiānis starp mums, drasējošiem jaunuļiem. Kaut kas ir tāds smīnoši mierīgs viņā – nu labi, labi, skrieniet, skrieniet, leciet, leciet, jā…”

Biļetes restorānā “Akustika” vai “Biļešu paradīzes” kasēs.

Balkons un tilts. Guna Zariņa, Kaspars Znotiņš.
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux