Valmieras Tūrisma informācijas centrs saņem «Gājējam draudzīgs» zīmi

Šī gada februāra izskaņā notikušajā “Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly” komisijas sēdē Latvijā 87 uzņēmumiem un tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, tostarp Valmieras Tūrisma informācijas centram, tika piešķirta atpazīstamības zīme “Gājējiem draudzīgs”. Tā organizēta projekta “Garās distances pārrobežu pārgājienu maršruts “Mežtaka”” ietvaros. Kopumā Latvijā zīme piešķirta jau 104 kājāmgājējiem draudzīgiem viesmīlības pakalpojumu sniedzējiem.

Atpazīstamības zīme “Gājējiem draudzīgs” februāra sēdē tika piešķirta arī vairākiem viesmīlības pakalpojumu sniedzējiem no Valmieras un topošā Valmieras novada:  

  • Valmiermuižas alus darītavai
  • Zilākalna Kultūtvēstures un apmeklētāju centram “ZTornis”
  • Timemachine Apartment
  • Valmieras tehnikuma studentu viesnīcai
  • RIGA street Apartments 54
  • Kempingam “Ezerpriedes
  • Atpūtas kompleksam “Vakarvēji”  

“Gājējiem draudzīgs” zīme tiek piešķirta viesmīlības pakalpojumu sniedzējiem visās Baltijas valstīs, kuru piedāvājums un pakalpojumu pieejamība ir pielāgota īpaši kājāmgājēju vajadzībām, izpildot vairākus noteiktus kritērijus. Piemēram, vai pakalpojumu sniedzējs piedāvā informāciju par maršrutiem, pārgājieniem dabā, vai tiek nodrošinātas ceļotāju galvenās vajadzības – dzeramais ūdens, labierīcības, elektroierīču uzlādes iespējamība, vai viesmīlības vietā ceļotājs kājāmgājējs jūtas gaidīts, saprasts un laipni apkalpots.  

Zīmei “Gājējam draudzīgs” var pieteikties jebkurš uzņēmējs vai pakalpojumu sniedzējs Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, kas jau piedāvā vai vēlas piedāvāt kājāmgājējiem piemērotus pakalpojumus. Zīmi var saņemt gan naktsmītnes, ēdināšanas vietas, tūrisma informācijas centri, gan degvielas uzpildes stacijas, tirdzniecības vietas u.c. ceļotājiem nepieciešamo pakalpojumu sniedzēji. Zīmei visās Baltijas valstīs ir vienota vizuālā identitāte. Plašāk par “Gājējiem draudzīgs” zīmi un kritērijiem iespējams uzzināt šeit. Nākamā komisijas sēde plānota 2021.gada maijā. Interesenti var pieteikties, rakstot uz [email protected].    

Valmieras Tūrisma informācijas centrs aicina doties dabā, baudīt pavasari un izvēlēties sev piemērotos pastaigu maršrutus. Šī gada sākumā Valmieras Tūrisma informācijas centrs sadarbībā ar topošā Valmieras novada pašvaldību tūrisma speciālistiem no Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu, Rūjienas un Strenču novadiem apkopojis vairāk nekā 20 dažādas pastaigu vietas un dabas takas atbilstoši to distanču garumam. Īso pastaigu cienītājiem būs piemērotas pastaigas līdz ~ 5 km, aktīvāks piedzīvojumu gara meklētājs novērtēs idejas pārgājienam līdz 15 km, savukārt garo pārgājienu cienītājs varēs doties kādā no garo distanču piedāvājumiem līdz ~ 30km.

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux