DIKĻU PILS

Dikļu pils ir viena no Latvijas skaistākajām un cēlākajām muižu pilīm. Tās tagadējā ēka uzcelta 1896. gadā, kad tā piederēja baronam Paulam fon Volfam, izveidojot izteiksmīgu neobaroka celtni. Dikļu pils ansamblī ietilpst klēts, kas ir vecāka par pašu pili – celta 18. gadsimta beigās vēlīnā klasicisma formās ar Vidzemes klētīm neraksturīgu majestātisku portiku.

Pilī apskatāma vienīgā Atmodas laika Latvijas mākslinieku gleznu kolekcija, ko veido vairāk nekā 200 mākslas darbi, kā arī 20. gadsimta grezniem ornamentiem un attēliem rotāti kamīni un krāsnis. Tā ir unikāla, vispusīga kolekcija.

Dodoties apskatīt krāšņo pili, vienlaikus vari aplūkot vērtīgus mākslas priekšmetus – senus aizgājušo laiku un notikumu lieciniekus. Krāšņajā interjerā saglabāti autentiski logi un durvis, koka sienu un griestu paneļi, kā arī Cigāru zāles veclaicīgais parkets.

Dikļu muižas kungu mājā iekārtota izsmalcināta četru zvaigžņu viesnīca, gardēžu restorāns un SPA salons. Pils apmeklētājiem tiek piedāvātas aktīvās atpūtas iespējas, konferenču, semināru un kāzu svinību zāles.

Navigēt
Dikļi
GPS 57.5978665, 25.1024969
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux