ĶOŅU DZIRNAVAS

Ķoņu dzirnavas ir vienīgā vieta Latvijā, kur vienkopus maļ graudus, vērpj vilnu, šuj segas un spilvenus, kas pildīti ar Latvijā audzēto aitu vilnu.  Te vari doties ekskursijā pa dzirnavām, kuras laikā iespējams izsekot līdzi graudu ceļam, kā tie pārtop par miltiem, aplūkot  retro stila mašīnas, kuras vēl joprojām veic savu darbu – plucina, kārš, vērpj un satin vilnas dziju šķeterēs.

Nokļūsi dzirnavu rokdarbu darbnīcā, kur varēsi ne tikai aplūkot, bet arī iegādāties sev brīnišķīgo vilnas produkciju, kas gatavota no šeit pat dzirnavās pārstrādātās vilnas.

Meistarklases:

  • Maizes cepšanas meistarklase (~ 2-3 h)
  • Ūdensklinģeru cepšanas meistarklase  (~ 1-2 h)

Tematiskie pasākumi:

  • Pastaigu taka Ķonīši ar tūrisma rallija elementiem (ilgums pēc vienošanās)
  • Vakarēšanas pasākums ( ~ 1,5 – 3 h) 
  • Tematisks pasākums Pie omes sestdienā laukos (~ ciemošanās garumā)
  • Ziemassvētku svinēšanas programma (no 10.12. -10.01.)

Ķoņu dzirnavās iespējams rīkot arī kāzas, tradīciju svētkus, dzimšanas dienas un sporta spēles.

Ķoņu dzirnavās izbaudi Latvijas lauku mieru un klusumu, baudot gardus ēdienus, kas gatavoti no vietējo zemnieku audzētiem produktiem, kā arī saldi izgulies viesu namā, kur segas, spilveni un palagi pildīti ar aitu vilnu. Tāpat te var atminēties un izbaudīt senas, ilgi kurinātas lauku pirts labo auru un pēršanos ar zāļu slotiņām.

Viesu nama mājīgajās istabiņās kopumā var izmitināt 100  viesus vasarā un 60 viesus ziemas periodā. Viesu istabas piemērotas 2- 6 personām un ir ērti pārkārtojamas pēc nepieciešamības. Vasarā tiek piedāvāta gulēšana sienā, klētsaugšā.

Viesu namā iespējams izīrēt telpas svinībām: banketa zāli, kamīnzāli, bāru un saunu (30 – 100 personām). 

Pēc iepriekšēja pieteikuma vari doties izbraucienā ar plostu pa gleznaino Rūjas upi un iznomāt laivas, savukārt Ķoņu dzirnavu teritorijā izveidotajā Disku golfa laukumā vari nodoties aizraujošai disku golfa spēlei.

Apmeklējumu nepieciešams pieteikt iepriekš! 

Navigēt
"Ķoņu dzirnavas", Ķoņu pagasts
GPS 57.943725, 25.372408
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux