ĶOŅU KALNS

Ķoņu kalns ir lielākais drumlins Latvijā un Austrumeiropā, kas veidojies ledāju kušanas rezultātā. Tā absolūtais augstums ir 92,6 m, relatīvais 35 m, garums 9,6 km, platums 2,4 km. No Ķoņu kalna var vērot izteiksmīgas, šai vietai raksturīgas dabas un kultūrvēstures ainavas, izšūpoties lielajās koka šūpolēs, kā arī pasēdēt Vēja karietē, Dieviņkrēslā un pavērot plašo ainavu uz Burtnieku ieplaku.

Ķoņu kalnā izveidots neliels dīķis Baltijas jūras formā, pie tā ierīkota akmens izziņas taka. Interesanti būs vērot dažādos akmeņus, kas, ledāja kušanas rezultātā, atnesti no Skandināvijas ziemeļiem un izvietoti ļoti zīmīgās vietās pie Baltijas jūras dīķa, tādējādi simbolizējot, no kuras puses akmeņi bijuši izskaloti.

Šāda ekspozīcija ar Baltijas jūras modeli ir unikāla, un pašreizējās akmeņu izcelsmes vietās salikto 50 akmeņu kolekcija sniedz iespēju gūt citur negūstamas zināšanas. Ķoņu kalna virsotnē izveidota brīvdabas estrāde, kurā ik gadu norisās Ķoņu kalna svētki, Līgo svinības un citi kultūras pasākumi.

Navigēt
Ķoņu pagasts
GPS 57.938620, 25.339277
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux