MEŽTAKA

Mežtaka ir Eiropas garās distances pārgājienu maršruta E11 daļa Baltijas valstīs, kas ved cauri Latvijas, Lietuvas un Igaunijas skaistākajiem mežiem un nacionālajiem parkiem. Tā sākas no Polijas – Lietuvas robežas pie Lazdiju (Lazdijai) pilsētas, ved cauri Latvijai, iegriežoties Rīgā, un nonāk Tallinā, Igaunijā.

Garums: ~2140 km, 102 līdz 114 dienas (~ 3,5mēneši). Lietuvā: 747 km, 36-38 dienas. Latvijā: 674 km, 31-38 dienas. Igaunijā: 720 km, 35-38 dienas.

Maršruts sadalīts ~ 20 km garos posmos ar nakšņošanas un transporta iespējām. Uz Valmieru ved 8.posms  Caunītes – Valmiera un no Valmieras tālāk ved 9.posms Valmiera – Strenči.

8. posms. Caunītes – Valmiera (~ 20 km). No Caunītēm Mežtaka ved pa skaistiem priežu siliem un mētrājiem, pāri vai apkārt pakalniem un nogāzēm. No Sietiņieža, kas ir lielākais baltā smilšakmens atsegums Latvijā, paveras viens no skaistākajiem Gaujas skatiem, un te ir vērts izstaigāt Sietiņieža dabas taku. Tālākais maršruts līdz pat Valmierai ved pa mežiem, gar nelielām viensētām. Aiz Valmieras apvedceļa Mežtaka ved pa pilsētas ietvēm, bet pēdējo posmu no tautā iesauktā Dzelzīša jez Dzelzs tilta (bijušā šaursliežu dzelzceļa tilta) līdz pat Cēsu ielai – pa mazām Gaujas krasta koku ieskautām takām un ceļmalu.

Grūtības pakāpe: viegls.

9. posms. Valmiera – Strenči (~ 29 km). Mežtaka izvijas cauri Valmieras vēsturiskajam centram un Atpūtas parkam, kurā ir vairāki pilsētas apkaimes kājāmiešanas un nūjošanas maršruti, šķērso Vanšu tiltu, ved gar Pauku Priedēm un Baiļu kalnu. Pa Abula taku, kas izlokās pa stāvajiem un mežonīgajiem upes krastiem, tā aizlīkumo līdz Brenguļu alus darītavai un tālāk, aiz Pūpoliem, jau ved pa mazapdzīvotiem, plašiem mežu masīviem. Šī posma pirmās puses raksturīga iezīme ir mazie vasarnīcu ciemi – Enerģētiķis, Saulītes, Sprīdītis, Gaujmaļi, Pūpoli un Gaujaslāči, kas sāka veidoties padomju laikā kā Valmieras un apkaimes rūpniecības uzņēmumu vasarnīcu rajoni. Pie Ūdriņām Mežtaka izved cauri vecupju labirintam un pagriežas uz ziemeļiem, šķērsojot Gaujas tiltu, pie kura ir atpūtas un laivotāju pieturvieta. No šejienes līdz Strenču centram ir ~ 1,5 km. Daļa no posma atrodas Ziemeļgaujas aizsargājamo ainavu apvidū.

Grūtības pakāpe: vidējas grūtības, ja veic divās dienās, grūts, ja veic vienā dienā.

Mežtakas maršruta karte ŠEIT

!!! No 2023. gada 1. novembra uz Gājēju vanšu tilta plānoti būvdarbi. Būvdarbu laikā (līdz pavasarim) tilta šķērsošana būs nodrošināta. Tomēr, šķērsojot tiltu būvdarbu laikā, aicinām būt īpaši uzmanīgiem! Jārēķinās, ka ceļā var būt šķēršļi, tostarp smagais transports, kas var traucēt pārvietošanos! 2024. gadā atsevišķos periodos tilts būs slēgts.

Navigēt
Rīgas iela 10, Valmiera
GPS 57.538710, 25.421286
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux