RUBENES BAZNĪCA

13. gs. celtā Rubenes baznīca ir Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Sākotnēji tā bijusi koka ēka,  bet tagadējo izskatu ieguvusi 1739. gadā. Rubenes baznīcas grīdas atjaunošanas laikā 2000. gadā tika atrastas senas kapenes, par kuru pastāvēšanu līdz šim nebija ziņu.

Iepriekš piesakot gida pakalpojumus, baznīcā vari aplūkot multimediālu ekspozīciju, kas integrēta atjaunotā interjerā un ar interaktīvi vadāmu videoprojekciju palīdzību stāsta par apkārtnes vēsturi no 13. gs. līdz mūsdienām, īpaši akcentējot Livonijas Indriķa ieguldījumu. Iepazīsi baznīcu un tās apkārtni savdabīgā gaisotnē, kā arī varēsi aplūkot Indriķa mājiņas āra izstādi.

Restaurētajā vēstures ekspozīcijas skapī aplūko Valsts nozīmes priekšmetu atdarinājumus: oblatu kārbiņu (1755. gads) un kausu (1849. gads), kā arī citus Rubenes baznīcas vēsturei nozīmīgus priekšmetus, tajā skaitā no Valmieras muzeja krājumu glabātuves deponēto vīna kannu.

Katru dienu bez maksas ir iespēja apskatīt Rubenes draudzes kalpotāju mājā izveidoto ārtelpas vitrīnu ar ekspozīcijām, kas iepazīstina ar Rubenes draudzes notikumiem un vēsturiski nozīmīgiem procesiem Vidzemē, kā arī tādām ievērojamām personām kā Latviešu Indriķi, Kristofu Harderu, Voldemāru Dītrihu brīvkungu fon Budbergu Benninghauzenu.

EKSPOZĪCIJAS APSKATE GIDA PAVADĪBĀ:

  • 4 EUR pieaugušajiem
  • 2 EUR bērniem, skolēniem un pensionāriem

Uzkāpšana baznīcas tornī par ziedojumiem iespējama katru dienu bez iepriekšējas saskaņošanas.

Navigēt
Rubene
GPS 57.468271, 25.266233
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux